KONTRAST A A A

38. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

38. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
11-17 listopada 2022

11 listopada 2022 /piątek/godz. 19.00

„WRÓCI TEN CZAS”     
Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano”

Występują: Tetiana Dżumak, Natalia Kuchar, Oksana Szulba, Wiktor Lafarowicz, Grigorij Skałozubow oraz Sławomir Gowin.

Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano” to polsko-ukraiński zespół artystów, występujący po polsku, działający od kilku lat we Lwowie. Twórczość lwowskich artystów adresowana jest do publiczności pragnącej zarówno się uśmiechnąć, jak też zamyślić czy uronić sentymentalną łzę.
Na występ w teatrze gorzowskim przygotowano program pod tytułem „Wróci ten czas”.
Będzie w nim dużo piosenki, wiersza i anegdoty. Prawdziwie lwowski kabaret musi i bawić, i wzruszać, sięgać po tematy frywolne, nie unikając trudniejszych emocji. Dlatego w repertuarze wieczoru humor graniczyć będzie z zadumą, żart z nostalgią, groteska ze wzruszeniem.

Zapanuje prawdziwie lwowska atmosfera.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)
Bilety w cenie: 80 zł


12 listopada 2022 /sobota/godz. 19.00

„NIEOSTROŚĆ WIDZENIA”     
Teatr Kwadrat, Warszawa

Autor: Remigiusz Grzela
Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
Występuje: Ewa Ziętek

Ewa Ziętek staje przed publicznością w niezwykłym monodramie z okazji jubileuszu 50-lecia pracy scenicznej. Sztuka „Nieostrość widzenia” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego według tekstu Remigiusza Grzeli jest historią życia Zofii Książek-Bregułowej – polskiej aktorki, poetki i łączniczki AK.

Opowiedziana z bliskiej perspektywy intymna historia Zofii splata się na scenie z zabarwioną humorem retrospekcją Ewy Ziętek na temat jej własnego życia. Widzowie stopniowo odkrywają kolejne etapy życia obu artystek, poznają ich motywacje, doświadczenia, refleksje. Co poświęciły, a co zyskały, oddając swoje życie scenie.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)
Bilety w cenie: 130 zł


13 listopada 2022 /niedziela/godz. 15.30, godz. 19.00

„MAŁŻEŃSTWO DO POPRAWKI”   
Teatr Kwadrat, Warszawa

Autor: Michael Engler
Reżyseria: Andrzej Nejman

Występują: Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski, Ilona Chojnowska

Thomas jest  wziętym pisarzem kryminałów, i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona, zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, ona wnosi pozew o rozwód.  Do akcji wkracza dwójka krwiożerczych prawników: Marcus i ostra jak brzytwa Arlette. Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, a on był w niej szaleńczo zakochany. Postanawia odzyskać Verę  i rozpocząć z nią nowe życie. Pojednanie i  sielanka trwają do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…

Czas trwania: 135 minut (z przerwą)
Bilety w cenie: 150


14 listopada 2022 /poniedziałek/godz. 19.00

„BIAŁA BLUZKA”   
Och Teatr, Warszawa

Reżyseria: Magda Umer
Występuje:  Krystyna Janda

Zespół muzyczny w składzie: Janusz Bogacki: fortepian, Tomasz Bogacki: gitara, Paweł Pańta: kontrabas, Patryk Dobosz: perkusja

„Biała bluzka” to oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była jednocześnie marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej. Kraju zniewolonej wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały poczuć smak życia.

Genialny monodram Krystyny Jandy z doskonałą muzyką na żywo. Współczesny spektakl, który próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czym tak naprawdę jest wolność. To także wyjątkowa muzyczna opowieść, w której emocje opowiadane są słowami najważniejszych i najpiękniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)
Bilety w cenie: 140 zł


15 listopada 2022 /wtorek/godz. 19.00

„GUSŁA” 
Lubuski Teatr, Zielona Góra

Reżyseria i choreografia: Grzegorz Bral
Występują: Aleksander Podolak, Elżbieta Donimirska, Katarzyna Kawalec, Radosław Walenda, Romana Filipowska, Paweł Wydrzyński, Joanna Koc, Daniel Zawada, James Malcolm

Spektakl „Gusła” powstał na podstawie II i fragmentów IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Światowej sławy reżyser Grzegorz Bral, twórca teatru pieśń kozła, przełożył romantyczne arcydzieło klasyki polskiej na przejmujący, głęboko emocjonalny język teatru. „Gusła” wyrosłe z rytuału ku czci zmarłych dotykają tematu nie tylko żałoby i straty bliskiego człowieka, ale i ówczesnego kraju, wielkich ideałów - Polski czasów rozbiorów. Wszystko, o czym wieszcz pisał w II i IV części „Dziadów” znalazło swoje odzwierciedlenie w żywiole teatru totalnego, gdzie treść wyłania się z wyrafinowanej formy inscenizacyjnej. Powstał nowatorski dramat romantyczny z niebywałymi kostiumami w imponującej oprawie plastyczno-muzycznej.

Jedno jest pewne – takiego Mickiewicza - bywalcy gorzowskiego teatru jeszcze nie widzieli.

Czas trwania: ok. 60 min. (bez przerwy)
Bilety w cenie: 80 zł


16 listopada 2022 /środa/godz. 19.00

„PANI PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA”
Agencja Artystyczna CDN, Kraków

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria: Robert Gliński
Występują: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Kacper Kuszewski, Lena Ledoff

„Pani Pylińska i sekret Chopina” to adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta.  Jak pisze reżyser spektaklu Robert Gliński: To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych. Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej…

Spektakl ma formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Osią dramaturgiczną przedstawienia są utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu.

Czas trwania: 90 minut  (bez przerwy)
Bilety w cenie: 130 zł


17 listopada 2022 /czwartek/godz. 19.00

„NIESPODZIEWANY POWRÓT”
Teatr Gudejko, Teatr Imka, Warszawa

Autor: Serge Kribus
Występują: Daniel Olbrychski, Tomasz Karolak

Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienitą komedię oraz gwiazdorska obsada – tak po krótce można opisać „Niespodziewany powrót”. Zaskakujący duet Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka gwarantuje publiczności niezapomniane wrażenia oraz doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie.
W spektaklu Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce, wszak sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira. Głównym tematem sztuki nie jest jednak aktorstwo, ale skomplikowane relacje rodzinne między ojcem a dzieckiem, w tym przypadku synem, w którego wciela się Tomasz Karolak.

Dokąd zabrną te wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

Czas trwania: 120 minut (z przerwą)
Bilety w cenie: 140 zł


KARNET NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE W RAMACH 38. GORZOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH - 805 ZŁ

Sprzedaż biletów w kasie teatru od 10 października od godz. 8.00
Sprzedaż biletów online 11 października
Sprzedaż karnetów od 5 października

Zadanie zostałowspólfinansowane przez Zarząd Województwa Lubuskiego

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu miasta Gorzowa

SPONSORZY:

   

Pozostałe wydarzenia

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Przedstawiamy Państwu program 39. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.

Bal u Stefanii

Bal u Stefanii

Z okazji przydającego we wrześniu Światowego Dnia Nosorożca Miasto Gorzów wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy ponownie zapraszają na wyjątkowy Bal u Stefanii.

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

To kolejna premiera tego sezonu w gorzowskim teatrze.

Inauguracja sezonu

Inauguracja sezonu

Premierą farsy Dereka Benfielda Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. inauguruje sezon artystyczny

LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE

W sierpniu wraca do naszego teatru Lato w teatrze, które w tym roku organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Widzów Gorzowskiego Teatru.

Finał sezonu artystycznego  z „Juliuszem” dla najpopularniejszego aktora

Finał sezonu artystycznego  z „Juliuszem” dla najpopularniejszego aktora

Sezon artystyczny w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wieńczy uroczysta gala,

Finał konkursu „Młody Krytyk Teatralny”

Finał konkursu „Młody Krytyk Teatralny”

Konkurs na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy  w Gorzowie Wielkopolskim "Zemsta" w reż. A. Ozgi został rozstrzygnięty.

SCENA LETNIA 2023

SCENA LETNIA 2023

XXI GORZOWSKI FESTIWAL TEATRÓW OGRÓDKOWYCH

Współpraca popłaca

Współpraca popłaca

Jak niewiele czasu potrzeba, by stworzyć coś pięknego i wyposażyć dzieci w niezapomniane wspomnienia.

Pchła Szachrajka - premiera

Pchła Szachrajka - premiera

3 czerwca premiera sztuki pt. "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy

Premiera "Chodź na słówko"

Premiera "Chodź na słówko"

13 maja premiera sztuki Maliny Prześlugi "Chodź na słówko" w reż. Jerzego Moszkowicza

Schować w oku

Schować w oku

"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"

Miasto Mieszkańcom

Miasto Mieszkańcom

2 i 3 maja o godz. 17.00 zagramy dla Państwa spektakl pt. "Balladyna" w reż. Pawła Paszty. Wydarzenia prezentowane będą w ramach finansowanej z budżetu miasta Gorzowa akcji Miasto Mieszkańcom.

Kasa teatru

Kasa teatru

Szanowni Państwo!

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

International Theatre Institute ITI - World Organization for the Performing Arts ogłasza Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023 (27 marca). Jego autorką w tym roku jest egipska aktorka Samiha Ayoub.