KONTRAST A A A

Fundusz Wsparcia Kultury

Fundusz Wsparcia Kultury
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury.

Wsparcie finansowe pozwoliło Teatrowi na realizację zaplanowanego repertuaru, zniwelowało straty finansowe powstałe z wpływów za bilety spowodowane obostrzeniami sanitarnymi, utrzymać zatrudnienie na dotychczasowym poziomie oraz realizację założeń statutowych.

W czasie pandemii zrealizowaliśmy wiele projektów, dzięki którym widzowie w każdej grupie wiekowej mogli uczestniczyć w życiu artystycznym i kulturalnym naszej instytucji. Przygotowaliśmy cztery przedstawienia: "Jeremi się ogarnia. LOL.", "Świecie nasz", "Opowieść Wigilijną", „A mury runą” oraz dwa programy artystyczne "Karnawałowa lekcja tanga argentyńskiego" i „Noworoczny koncert życzeń”. W grudniu w ramach Mikołajkowych Spotkań Baśniowych nasi najmłodsi widzowie zobaczyli sześć przedstawień . Cykliczna prezentacja spektakli sprawiła, że założenia dydaktyczne, pedagogiczne i społeczne zostały przez teatr zrealizowane, a dzięki emisji w Internecie dotarliśmy również do osób, które z różnych względów mają ograniczone możliwości uczestnictwa w ofercie kulturalnej.

W okresie od 30 września 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. zawarliśmy 23 umowy o dzieło, które zostały sfinansowane z udzielonego wsparcia finansowego. W okresie pandemii zagraliśmy 42 przedstawienia, w tym 2 poza siedzibą teatru. Widzowie mieli również okazję obejrzeć na naszej scenie 4 przedstawienia gościnne. Ogółem spektakle zobaczyło 5253 widzów z różnych grup wiekowych. W lipcu, wspólnie z lokalnymi placówkami kultury braliśmy udział w imprezie plenerowej pn. "Dobry wieczór Gorzów". Teatr w ramach tego projektu zaprezentował cztery wydarzenia. W sierpniu natomiast realizowaliśmy  Scenę Letnią prezentując 5 przedstawień dla dzieci i 10 przedstawień dla dorosłych. Ogółem nasze wakacyjne propozycje obejrzało 3850 widzów.

Sytuacja pandemiczna spowodowała konieczność emisji spektakli w Internecie. Ogółem wyemitowaliśmy 36 spektakli (25 dla osób dorosłych, 11 dla młodych widzów). Nasze wydarzenia uzyskały 25000 wyświetleń. W ramach projektu "Mała Reduta Osterwy" powstało 18 warsztatów edukacyjnych dla dzieci z udziałem tłumacza języka migowego (15600 wyświetleń).

 

Pozostałe wydarzenia

„Działamy od 30 lat”

„Działamy od 30 lat”

Jubileusz Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się 21 maja na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy.

JESTEM CZYSTY

JESTEM CZYSTY

Teatr Mostów zaprasza na spektakl pt. „Jestem czysty”, którego trzykrotna prezentacja zaplanowana jest na 8,9,10 czerwca, na Scenie Kameralnej gorzowskiego teatru o godz. 19.00

WEJŚCIÓWKI NA MAJOWE SPEKTAKLE

WEJŚCIÓWKI NA MAJOWE SPEKTAKLE

"Trzy razy Piaf", "Wierszyki - Wybryki", "1980-Ty", "Tygrys tańczy dla Szu-Hin"

1980. CZAS ZRYWU PATRIOTYCZNEGO

1980. CZAS ZRYWU PATRIOTYCZNEGO

W ramach projektu planujemy pięciokrotną prezentację widowiska muzycznego „1980-TY”  osnutego wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980.

KASA TEATRU

KASA TEATRU

Drodzy Widzowie,

WIOSENNE WARSZTATY DLA GOŚCI Z UKRAINY

WIOSENNE WARSZTATY DLA GOŚCI Z UKRAINY

W poniedziałek, 11 kwietnia gorzowski teatr zaprasza ukraińskie dzieci wraz z rodzicami na „Wiosenne warsztaty teatralne”.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru

Szanowni Państwo!

Ukraina jest kobietą

Ukraina jest kobietą

Czytanie prformatywne sztuki Pavlo Arje "Chwała bohaterom"

Kondycja wyobraźni

Kondycja wyobraźni

Wystawa prac Edwarda Hartwiga w Gorzowie Wielkopolskim

Promocja książki "Życie niedokończone"

Promocja książki "Życie niedokończone"

Życie niedokończone. Z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb

Premiera "Opowieści Wigilijnej"

Premiera "Opowieści Wigilijnej"

„Opowieść WIGILIJNA” wg Charlesa Dickensa w adaptacji i reżyserii Andrzeja Ozgi w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Nagrodzeni aktorzy

Nagrodzeni aktorzy

W miniony piątek, 1 października, w Filharmonii Gorzowskiej odbyła się XXII Inauguracja Sezonu Kulturalnego,

STANOWISKA MULTIMEDIALNE

STANOWISKA MULTIMEDIALNE

W ramach programu pn. Rozbudowa budynku Teatru wraz z zagospodarowaniem terenu Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. (Etap V),

Witold Andrzejewski – aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Witold Andrzejewski – aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Pod koniec roku 2020 ukazała się monografia Witolda Andrzejewskiego, aktora gorzowskiej sceny w latach 1960-1966. Pomysł napisania książki powstał w  piątą rocznicę śmierci Andrzejewskiego.

ŚWIECIE NASZ premiera online

ŚWIECIE NASZ premiera online

Gdyby Marek Grechuta żył, 10 grudnia obchodziłby swoje 75-te urodziny....

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

Drogi Herberta i Lutosławskiego krzyżują się w Gorzowie Wielkopolskim.