KONTRAST A A A

Fundusz Wsparcia Kultury

Fundusz Wsparcia Kultury
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury.

Wsparcie finansowe pozwoliło Teatrowi na realizację zaplanowanego repertuaru, zniwelowało straty finansowe powstałe z wpływów za bilety spowodowane obostrzeniami sanitarnymi, utrzymać zatrudnienie na dotychczasowym poziomie oraz realizację założeń statutowych.

W czasie pandemii zrealizowaliśmy wiele projektów, dzięki którym widzowie w każdej grupie wiekowej mogli uczestniczyć w życiu artystycznym i kulturalnym naszej instytucji. Przygotowaliśmy cztery przedstawienia: "Jeremi się ogarnia. LOL.", "Świecie nasz", "Opowieść Wigilijną", „A mury runą” oraz dwa programy artystyczne "Karnawałowa lekcja tanga argentyńskiego" i „Noworoczny koncert życzeń”. W grudniu w ramach Mikołajkowych Spotkań Baśniowych nasi najmłodsi widzowie zobaczyli sześć przedstawień . Cykliczna prezentacja spektakli sprawiła, że założenia dydaktyczne, pedagogiczne i społeczne zostały przez teatr zrealizowane, a dzięki emisji w Internecie dotarliśmy również do osób, które z różnych względów mają ograniczone możliwości uczestnictwa w ofercie kulturalnej.

W okresie od 30 września 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. zawarliśmy 23 umowy o dzieło, które zostały sfinansowane z udzielonego wsparcia finansowego. W okresie pandemii zagraliśmy 42 przedstawienia, w tym 2 poza siedzibą teatru. Widzowie mieli również okazję obejrzeć na naszej scenie 4 przedstawienia gościnne. Ogółem spektakle zobaczyło 5253 widzów z różnych grup wiekowych. W lipcu, wspólnie z lokalnymi placówkami kultury braliśmy udział w imprezie plenerowej pn. "Dobry wieczór Gorzów". Teatr w ramach tego projektu zaprezentował cztery wydarzenia. W sierpniu natomiast realizowaliśmy  Scenę Letnią prezentując 5 przedstawień dla dzieci i 10 przedstawień dla dorosłych. Ogółem nasze wakacyjne propozycje obejrzało 3850 widzów.

Sytuacja pandemiczna spowodowała konieczność emisji spektakli w Internecie. Ogółem wyemitowaliśmy 36 spektakli (25 dla osób dorosłych, 11 dla młodych widzów). Nasze wydarzenia uzyskały 25000 wyświetleń. W ramach projektu "Mała Reduta Osterwy" powstało 18 warsztatów edukacyjnych dla dzieci z udziałem tłumacza języka migowego (15600 wyświetleń).

 

Pozostałe wydarzenia

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

International Theatre Institute ITI - World Organization for the Performing Arts ogłasza Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023 (27 marca). Jego autorką w tym roku jest egipska aktorka Samiha Ayoub.

"Antologia Dramatu Lubuskiego"

"Antologia Dramatu Lubuskiego"

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spotkanie promujące książkę dr. Andrzeja Bucka pt. „Antologia dramatu lubuskiego".

MŁODY KRYTYK TEATRALNY

MŁODY KRYTYK TEATRALNY

Konkurs na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim „Zemsta” w reż. Andrzeja Ozgi

Lubuski Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Lubuski Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Teatrem im. Juliusza Osterwy i Stowarzyszeniem Widzów Gorzowskiego Teatru

Nowy projekt i plany na magiczny Dzień Dziecka

Nowy projekt i plany na magiczny Dzień Dziecka

Luty w pełni, a w gorzowskim Teatrze Osterwy już myślą o czerwcowym Dniu Dziecka, który w tym roku będzie miał charakter szczególny.

Premiera  "Zemsty"

Premiera "Zemsty"

Najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, „Zemsta” w inscenizacji Andrzeja Ozgi będzie miała swoją premierę w gorzowskim teatrze 11 marca o godz. 19.

Mikołajki z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej

Mikołajki z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej

W ramach świątecznych działań podejmowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze

Wokół Papuszy

Wokół Papuszy

29 października o godz. o 17.45 odbyła się debata na temat teatralnego ujęcia losu Papuszy, romskiej poetki i niepospolitej kobiety, w kontekście spektaklu zrealizowanego w gorzowskim teatrze pt. „Papusza znaczy lalka”.

Mała Reduta Osterwy

Mała Reduta Osterwy

Teatr im. J. Osterwy ruszył w trasę po województwie lubuskim w ramach Małej Reduty Osterwy

38. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

38. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

11-17 listopada 2022

Teatralne A...B...C...

Teatralne A...B...C...

Co i kto skrywa się w teatrze za kulisami?

Album muzyczny "1980-Ty"

Album muzyczny "1980-Ty"

Album muzyczny z utworami z musicalu "1980-Ty"

BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek

BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek

Monodram w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok

Papusza znaczy lalka

Papusza znaczy lalka

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie sezon artystyczny 2022/23 planuje inaugurować premierą spektaklu "Papusza znaczy lalka"

ARTUR BARCIŚ SHOW

ARTUR BARCIŚ SHOW

Zespół muzyczny: Marek Zalewski /piano/, Mariusz Ambrożuk /akordeon/, Arkadiusz Malinowski /gitara/, Mariusz Lipiński /perkusja/

KSIĘŻNICZKA ROSA I KLIMEK

KSIĘŻNICZKA ROSA I KLIMEK

Teatr Katarynka z Warszawy