KONTRAST A A A

Teatr na Starym Rynku w ramach wydarzeń Dobry Wieczór Gorzów

Teatr na Starym Rynku w ramach wydarzeń Dobry Wieczór Gorzów
W ramach tegorocznego cyklu "Dobry wieczór Gorzów" Teatr Osterwy przygotował wiele wydarzeń artystycznych.

Nowością będzie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, który rozpocznie nasze letnie świętowanie 5 czerwca. 

        

 Program wydarzeń artystycznych prezentowanych na Starym Rynku przez Teatr Osterwy

5 czerwca (sobota) godz.16.00
„Wierszyki wybryki”
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Gorzowski teatr zaprezentuje spektakl dla dzieci pt. „Wierszyki-Wybryki” oparty na utworach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
Ptasie radio gra dla małych, większych i największych, wielbicieli dobrej zabawy. Nasza lista przebojów obejmie takie utwory jak: Ptasie Radio, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Pan Maluśkiewicz, Słoń Trąbalski, Rzepka, Leń i wiele, wiele innych. Jednym słowem niezłe wybryki te wierszyki. Do usłyszenia …… To znaczy do zobaczenia na spektaklu.
Czas trwania: 50 min

 


5 czerwca (sobota) godz. 21.00
„Peregrinus”
Teatr KTO z Krakowa

Teatr KTO powstał w 1977 roku, a swoją działalność zainaugurował spektaklem „Ogród rozkoszy”. Pierwszych dziesięć zamkniętych pokazów obejrzało kilkuset widzów,  ponad rok później – niemal 3 tysiące w Krakowie i różnych miastach Polski. Od 1988 Teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, a także realizatorem krakowskich projektów artystycznych – Noc Teatrów i Noc Poezji. Od 1 stycznia 2005 roku krakowski Teatr KTO jest Teatrem Miejskim.

 

SpektaklPeregrinus” Inspirowany  poezją T. S. Eliota pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno-choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz. Czy zbiorowe opętanie Peregrinusów ma swój kres? Czy w tej podróży padamy ofiarami dybuków czy może sami się nimi stajemy?
Czas trwania: 50 min


6 czerwca (niedziela) godz. 16.00
„Cyrkowa  podróż”
Teatr Kubika ze Szczecina

Teatr Kubika został założony w 2003 roku przez Radosława Kubika. Przez szereg lat współpracował on z wieloma artystami, obecnie zespół teatru liczy 6 aktorów, klaunów, aktorów fizycznych, akrobatów i żonglerów . Celem artystów jest wprowadzenie widza w niezwykły świat pantomimy, cyrku i klaunady.

W trakcie spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy młodzieńczy świat wrażliwości, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś, artyści gwarantują niesamowite, zapierające dech w piersiach wrażenia.

„Cyrkowa podróż” jest autorskim spektaklem ulicznym, nawiązującym do tradycji  objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte. Grupa artystów w trakcie tournee gra swoje kolejne przedstawienie, przywozi tajemnice zza cyrkowej kurtyny. Niespodzianki czekające na odkrycie przez widzów ukryte zostały w wozie klaunów oraz w ich czarodziejskiej skrzyni. W przedstawieniu nie brakuje również wątków refleksyjnych, tajemnicza aura życia cyrkowca ogniskuje się w blasku fleszy na arenie i  samotności po za nią. „Stary klaun”  budując improwizowane scenki nawiązuje niewerbalną, wręcz intymną relację z odbiorcą, wspólnie szukając odpowiedzi na odwieczne pytania o egzystencję. Chociaż zagadnienia te należą do poważnych, droga do znalezienia odpowiedzi bywa bardzo zabawna… Przyjazd magicznej karawany jest inspiracją do wyśmienitej zabawy z uczestnikami. Spektakl przenosi widza w niezwykły świat pantomimy, klaunady i cyrku. Spektakl jest przeznaczony dla widzów od lat 2 do 102.
Czas trwania: 60 min


6 czerwca (niedziela) godz. 21.00
„In Blue”   
Teatr Akt z Warszawy

Teatr Akt wyrósł z tradycji „polskiej szkoły pantomimy”, ale szybko zaczął wypracowywać własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu przez aktorów. Teatr Akt jest jedną z nielicznych grup teatralnych w Polsce, konsekwentnie uprawiających od wielu lat swój autorski teatr. Jednocześnie udowadnia swoimi realizacjami, że teatr niezależny można tworzyć na profesjonalnym poziomie. Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalnie przygotowywane projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy.

„In Blue” to przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

Czas trwania: 50 min


4 lipca (niedziela) godz. 16.30
"JOE COCKER - śpiewa JACEK KAWALEC z ORKIESTRĄ" - koncert

Projekt  "JOE COCKER - śpiewa JACEK KAWALEC z ORKIESTRĄ" to wyjątkowy, multimedialny koncert, z muzyką na żywo, hołd dla wielkiego artysty jakim był Joe Cocker.

Podczas koncertu, na który składają się najbardziej znane i kochane przez wszystkich utwory z repertuaru Joe Cockera ( m. inn.  "With a little help of my friends", "Unchain my heart", "You can leave your hat on", "Summer in the city", "You are so beautiful" i wiele innych), zobaczymy także fragmenty wywiadów i materiały archiwalne, w formie projekcji multimedialnej, ukazujące tę drugą, bardziej prywatną twarz artysty.

Muzyka Joe Cocera, to absolutny majstersztyk, a wyjątkowa, utkana z emocji osobowość wokalisty sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec jego twórczości.

4 sierpnia (niedziela), godz. 17.00

KOCHAĆ
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Podróż w szalone i jednocześnie nostalgiczne lata 60. przedstawione piosenkami Piotra Szczepanika. Ktoś kogoś będzie kochał, ktoś będzie samotny, a ktoś jeszcze inny będzie musiał odejść, choć wcale tego nie chce.

Ludzkie losy zawarte w piosenkach jakże popularnego w latach 60-tych artysty. Na scenie wystąpią aktorzy gorzowskiego teatru, prezentując największe przeboje Szczepanika: „Zabawa podmiejska”, „Dzień niepodobny do dnia”, „Jutro bez Ciebie”, „Żółte kalendarze”, „Nigdy więcej”, „Kormorany”  czy wreszcie tytułowe „Kochać”.

22 sierpnia (niedziela), godz. 16.45

TANGO

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Spektakl muzyczny z muzyką Astora Piazzolli oparty na sztuce Anny Burzyńskiej. Na scenie zobaczymy gorzowskich aktorów, którzy wspólnie z Anną Iberszer i  Piotrem Woźniakiem na oczach widzów wytańczą sen o marzeniach. Sen, który opowie o miłosnych tragediach głównych postaci i o złudnych chwilach bliskości, które trwają tylko tyle, ile jeden taniec. Aktorom na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Czas trwania: 60 min