KONTRAST A A A

WARSZTATY TEATRALNE

WARSZTATY TEATRALNE
Teatr im. J. Osterwy zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż.

Teatr im. J. Osterwy zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż. 

1. Dykcja i emisja głosu (dwa spotkania)
Mowa jest istotnym sposobem wyrażania myśli, uczuć oraz podstawowym narzędziem komunikacji między ludźmi. Jej wyrazistość i poprawność czyni z języka sprawne narzędzie porozumiewania i wzbogaca wypowiedź o dodatkowe walory estetyczne. Tylko od nas zależy czy mowa będzie naszym sprzymierzeńcem, czy też barierą
w kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego powinniśmy dbać o nią szczególnie, dążąc
do jej czystości, sprawności i perfekcji. Na warsztatach poznacie praktyczne
i podstawowe ćwiczenia odpowiadające za właściwy oddech i poprawną dykcję.

2. Praca nad tekstem – podstawy recytacji, scenicznej interpretacji tekstu
(dwa spotkania)
Warsztat, który może okazać się niezbędnikiem przed wszelkiego rodzaju konkursami recytatorskimi…i nie tylko. Czym kierować się podczas wyboru tekstu, jak powinna wyglądać jego analiza, aby udało się go w pełni zrozumieć i zinterpretować. Tymi pytaniami będziemy rozpoczynać nasze spotkanie. Kolejna część to już praktyka
i konkretne zadania dotyczące pracy z tekstem. Akcentacja, intonacja, fraza, pauza, oddech, tempo, modulacja, czyli siła i barwa głosu… prowadzący odkryje przed Wami środki artystycznego wyrazu, dzięki którym recytacja staje się sztuką.

3. Mowa ciała – elementarne zadania aktorskie
Wyobraźnia, improwizacja, etiudy, siła wyrazu gestu scenicznego, mimika – to tylko niektóre zagadnienia, które pojawią się na warsztacie.
Będziemy uczyć się umiejętności wyrażania własnych emocji, spróbujemy przełamać nieśmiałość. Spotkanie w formie twórczych zabaw, gier, indywidualnych zadań, które będą miały na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności.

Czas trwania każdego ze spotkań: 60 min
Liczba uczestników: do 30 osób.
Koszt jednego warsztatu: 200 zł brutto (kwota rozkłada się na wszystkich uczestników grupy).
Zajęcia mogą być realizowane jako cykl lub pojedynczo (istnieje możliwość wybory jednego z tematów). Termin zajęć do indywidualnego uzgodnienia.
Osoba do kontaktu: Ewa Kunicka, e-meil: promocja@teatr-gorzow.pl.
tel.95 728 99 37


 

Pozostałe wydarzenia

TEATRALNE WARSZTATY DLA DZIECKA, MAMY I TATY

TEATRALNE WARSZTATY DLA DZIECKA, MAMY I TATY

Cykl 10 tematycznych  warsztatów teatralnych poprowadzonych przez dwie aktorki gorzowskiego teatru: Kamilę Pietrzak – Polakiewicz oraz Karolinę Miłkowską – Prorok,  na które zaprosiliśmy  dzieci w wieku 3-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

TERAPIA TEATREM

TERAPIA TEATREM

Warsztaty z emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, wizyta w pracowniach (m.in. perukarskiej, fryzjerskiej czy stolarskiej)