KONTRAST A A A

POMÓŻ MI

POMÓŻ MI

POMÓŻ MI

Kup bilet

Spektakl zrealizowany przez Studio Teatralne

Inspiracją do scenariusza są problemy gorzowskiej młodzieży. Zapytaliśmy, z czym muszą się borykać każdego dnia? Wypisali problemy swoje, bądź rówieśników oraz takie, których bezpośrednio nie doświadczają, ale widzą w swoim otoczeniu. Okazało się, że jest ich bardzo dużo. Wybraliśmy kilka przewodnich problemów, żeby zwrócić uwagę na dzieci i młodzież i to, w jaki sposób można im pomóc.

W spektaklu nie ma głównego bohatera. Jest kilka postaci, każda z nich ma swój, inny problem, każda na swój sposób woła o pomoc. W treści znajdziemy osobę na pozór idealną, ma wszystko, co chce, ma przede wszystkim pieniądze, jednak nikt nie wie, że potrzebuje ona kontaktu z matką i ma zaburzenia żywieniowe. Jest również jej biedna koleżanka, mama pracuje na kilku etatach, żeby wyżywić dzieci. Ona jednak udaje bogatą, żeby uzyskać akceptację swoich rówieśników.

W spektaklu poruszyliśmy również bardzo popularny ostatnio wątek - uzależnienia od telefonu.

Spektakl jest grany przez młodzież, o młodzieży i dla młodzieży. Nikt tak jak dana grupa wiekowa, nie będzie w stanie opowiedzieć o tym, czego doświadczają i z czym się muszą borykać, jakim wyzwaniom sprostać.

Spektakl jest również lekcją i przestrogą dla rodziców, którzy zbyt mało poświęcają czasu swoim dzieciom, którzy nie widzą lub nie chcą widzieć pewnych problemów, zachowań.

Całość ma za zadanie zwrócić uwagę na problemy, które nas otaczają, a w szczególności dotyczą młodych ludzi, ma ostrzec przed możliwymi konsekwencjami, ma pokazać wołanie o pomoc, które często nie jest słyszalne, ma nas uwrażliwić na potrzeby młodzieży i pomóc zrozumieć ich sposób postępowania. Ma również pokazać młodzieży, że mogą być tym, kim chcą, że ich zdanie się liczy, że powinni być akceptowani tacy, jacy są.

Spektakl realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022 miasta Gorzowa Wlkp.,  oraz Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych województwa lubuskiego.

Widownią podczas spektakli będą uczniowie gorzowskich szkół podstawowych i średnich.

Zapraszamy w dniach:

28.11.2022 godz. 18.00

29.11.2022 godz. 9.00

5.12.2022 godz. 10.00 i 12.00