CZEGO NIE WIDAĆ, CZYLI MOJE SERCE W TEATRZE

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. kończy sezon artystyczny premierą filmu „Czego nie widać, czyli moje serce w teatrze”.

Nagranie zostało zrealizowany w trudnym dla nas wszystkich okresie, kiedy instytucje kultury zostały nagle pozbawiane bezpośredniego kontaktu z widzem.

Co robić kiedy taka instytucja jak teatr zostaje zamknięta?… Może właśnie nakręcić film?… Na taki pomysł wpadł dyrektor teatru, Jan Tomaszewicz i tak powstał projekt „Czego nie widać, czyli moje serce w teatrze”. Jest to muzyczna opowieść pokazana z przymrużeniem oka o teatrze w teatrze w czasie pandemii. O tym jak wygląda to czego nie widać, czyli nasza codzienna praca za zamkniętymi drzwiami.

W realizacji biorą udział zaprzyjaźnieni z teatrem muzycy: Marek Zalewski, Marcin Stachowiak, Arkadiusz Malinowski i Mariusz Lipiński. Nagrania i montażu podjął się Romuald Liszka.

Premiera nagrania 20 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Natomiast 21 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się premiera online.  Dostępność filmu będzie na kanale teatralnym  You Tube i  Facebook’u oraz stronie internetowej.

Pozostałe wydarzenia

MAŁA REDUTA OSTERWY

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. znalazł się na liście beneficjentów, którzy otrzymali dotację z Narodowego Centrum Kultury w ramach działań Kultura w sieci.

ODWOŁANE SPEKTAKLE

Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu choroby aktorki zostały odwołane spektakle:

37.Gorzowskie Spotkania Teatralne - odwołane

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzanymi obostrzeniami sanitarnymi podjęliśmy decyzję o odwołaniu 37. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.

MADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA

To będzie wyjątkowa realizacja. Na cztery dni scena Teatru Osterwy zamieni się w plan filmowy.

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2020

Koncert w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru: Anny Łaniewskiej, Joanny Rossy,  Justyny Jeleń i Janka Mierzyńskiego podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego….

MIEJSKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA 2020

Miejska Kampania Profilaktyczna skierowana jest do młodzieży oraz ich opiekunów i ma na celu promowanie życia kreatywnego i wolnego od nałogów.

SCENA LETNIA 2020

Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych

TYMCZASOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA NA TERENIE TEATRU

W związku ze wznowieniem 6 czerwca 2020 r. działalności Teatru im. J. Osterwy  Gorzowie Wlkp. w okresie pandemii, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania wytycznych nałożonych nam przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

TEATRALNE WARSZTATY DLA DZIECKA, MAMY I TATY

Cykl 10 tematycznych  warsztatów teatralnych poprowadzonych przez dwie aktorki gorzowskiego teatru: Kamilę Pietrzak – Polakiewicz oraz Karolinę Miłkowską – Prorok,  na które zaprosiliśmy  dzieci w wieku 3-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

TERAPIA TEATREM

Warsztaty z emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, wizyta w pracowniach (m.in. perukarskiej, fryzjerskiej czy stolarskiej)