SCENA LETNIA 2023

30 czerwca /piątek/ godz. 11.00
TAJEMNICZY TURBAN
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Reżyseria: Beata Chorążykiewicz

Baśnie z Turkmenistanu wg tekstu Małgorzaty Wower i Romana Garbowskiego "W krainie Peri".

Mamy przyjemność zaprezentować interaktywną opowieść teatralną pt. "Tajemniczy Turban", bajkę składającą się z dwóch baśni turkmeńskich. Historia Lenia, który myślał tylko o sobie i pogardził szczęściem, jakie podarował mu los. Opowieść o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejsze: dobroć, mądrość, uczynność. Siedemdziesiąt minut znakomitej zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Barwne kostiumy, maski, zaczarowane dekoracje i nieustanna obecność dzieci w baśniowej krainie.

Czas Trwania: 70 min


1 lipca /sobota/ godz. 20.30
KUDELSKI TRIO

Występują: Robert Kudelski - vocal, Iza Buchowska – wiolonczela, Tomasz Krezymon - fortepian

Koncert piosenki francuskiej i polskiej. W repertuarze utwory takich gwiazd jak Edith Piaf, Jacques Brel, Gilbert Becaud czy Charles Aznavour.

Czas trwania: 90 min


2 lipca /niedziela/ godz. 20.30
4TONY PODŁOGI
Reżyseria: Olimpia Poniźnik – Burczyk

„Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłeczka i jedna obietnica…” Sumą tych składowych jest komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego – 4 tony podłogi –  pod tym ciężarem uginać się będzie Stanisław (czyli Paweł Burczyk).

To historia głodnego sukcesu czterdziestokilkuletniego mężczyzny, który przed laty przyjechał do stolicy z nadzieją na oszałamiającą karierę… I dorobił się majątku, stanowiska, które nie mieści się na wizytówce i cudownej żony, która „tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi…”.

Czas trwania: 70 min


7 lipca /piątek/ godz. 12.00
URODZINY BABY JAGI
Teatr Piccolo z Łodzi

Muzyka, scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak

"Urodziny Baby Jagi" to wesoły spektakl, przedstawiony w żywym planie z wykorzystaniem lalek (muppety i marionetki), z masą melodyjnych piosenek.
Parodia znanych i lubianych bajek dla dzieci, która rozbawi zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Lis Przechera porywa Panu Bajarzowi worek z bajkami, które rozsypują się po lesie i mieszają ze sobą. Na tytułowych urodzinach Baby Jagi spotykają się różne postacie bajkowe przedstawione w krzywym zwierciadle. W między czasie trwa poszukiwanie złego lisa...

Czas trwania: 60 min


8 lipca /sobota/ godz. 20.30
10 SEKRETÓW MARILYN MONROE

Koncert Soni Bohosiewicz

Zespół w składzie: Fabian Włodarek – fortepian , Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn
Piotr Górka– kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja

Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że…

Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie. Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz. Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie…

Czas trwania: 90 min


9 lipca /niedziela/ godz. 20.30
KOLACJA NA CZTERY RĘCE
Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina
Reżyseria: Jan Tomaszewicz

Fikcyjne spotkanie dwóch wielkich kompozytorów – Bacha i Haendla w sztuce Paula Barza. Spektakl, obok niezwykłej znajomości epoki, pokazuje pełen pasji pojedynek dwóch wielkich osobowości. Dwaj muzyczni geniusze, dwa skrajnie różne charaktery. Miłośnik londyńskich salonów, bogaty i wpływowy, ulubieniec królów siada naprzeciwko skromnego, ale uznanego i szanowanego współtowarzysza. Urodzili się w tym samym roku, ale nigdy się nie spotkali. Czy pod wyszukanymi strojami i kunsztownymi perukami mogą się kryć zwykłe ludzkie słabości? Co wyniknie z tego spotkania? Przekonacie się Państwo oglądając „Kolację na cztery ręce” w znakomitym wykonaniu Katarzyny Ulickiej – Pydy, Piotra Krótkiego i Wojciecha Rogowskiego.

Czas trwania: 75 min


14 lipca /piątek/ godz. 12.00
BAJKI DO GÓRY NOGAMI
Interaktywny kabarecik dla dzieci

Studio Teatralne Guliwer

Obsada: Sławomir Krzywiźniak, Marcin Wiśniewski

Jest to zabawna adaptacja dwóch znanych bajek dla dzieci połączona kabaretową formą („Szklana Góra” i „Czerwony Kapturek”).

Pan Rączka i Pan Paluszek, dwóch wędrownych Aktorów-Kuglarzy stara się za wszelka cenę pokazać swój spektakl zgromadzonym widzom.

Niestety, natrafiają na różne przeszkody, które burzą im ustalony wcześniej plan. Wtedy zaczynają improwizować. Rodzi się nowy spektakl... ale i to przychodzi im z trudem.

Mnóstwo gaf, przekomarzań i wzajemnych aktorskich pretensji oraz słownych przejęzyczeń i gagów powoduje, że widz bawi się znakomicie, tym bardziej, że jest wciągnięty w akcję spektaklu.

Czas trwania: 55 min


15 lipca /sobota/ godz. 20.30
MIŁOŚĆ Z FACEBOOKA
Koncert Artura Gotza

Zespół muzyczny w składzie: Artur Gotz – wokal, Arleta Lemańska – chórki, Michał Jasnos – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa, Kuba Mikulski – perkusja.

Czwarty album Artura Gotza pt. „Miłość z Facebooka" to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.
„Piątek, piąteczek, piątunio”, „Janusz i Grażyna”, „Schabowy”, „Bluesg and troll”, „Kocham disco” czy tytułowa „Miłość z Facebooka” to piosenki, które w zabawny sposób opisują rzeczywistość.
To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo. Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka.

Czas trwania: 80 min


16 lipca /niedziela/ godz. 20.30
ZŁOTE PRZEBOJE - TERCET CZYLI KWARTET
Koncert jubileuszowy

Gwiazdorski skład: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus oraz profesjonalny pięcioosobowy zespół akompaniujący w składzie: Wojciech Kaleta - wokal, piano, Wojciech Zieliński - instrumenty klawiszowe, Magda Czwojda – gitara, Michał Kwapisz - gitara basowa, Piotr Kończal – perkusja, tworzą formację estradową, łączącą piosenkę, aktorstwo i kabaret. Koncert, a właściwie muzyczne show, zawiera, pastiszowe interpretacje światowych i polskich przebojów. Usłyszymy m.in.: „Prywatki”, „Windą do nieba”, wiązankę przebojów Krzysztofa Krawczyka, „Everybody”, „New York” czy „Blues Brothers”. Wszystko wykonywane na wysokim poziomie artystycznym z ogromnym poczuciem humoru i dystansem.

W znakomitą zabawę artyści aktywnie włączają publiczność. Całość jest mistrzowsko powiązana konferansjerką Piotra Gąsowskiego.

Czas trwania: 100 min


21 lipca /piątek/ godz. 12.00

DBAMY O ŚWIAT
Teatr Kulturka z Poznania
Reżyseria: Katarzyna Kłosowska

Zajrzyjcie z nami w różne zakątki naszej planety, sprawdzimy co w świecie piszczy, gdzie go boli i dlaczego.

Całość w humorystycznej opowieści stworzonej przez dwie szalone ryby Plum i Bul, mądra Wiewiórka i Misia. Ale! W niewidocznym wymiarze opowiemy o zaangażowaniu, systematyczności uważności w obserwacji świata. Jak to na nas wpływa? Jak pomaga w budowaniu relacji i dbaniu o nie? Jaki wpływ na nasze życie mają nawyki „Dbania o świat”?

Czas trwania: 50 min


22 lipca /sobota/ godz. 20.30

W STARYM KINIE
Muzyczna podróż w wykonaniu Tamary Arciuch

Jesteście sentymentalni? Lubicie stare filmy i retro? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Was idealna.
Tamara Arciuch zabierze Was w muzyczną podróż do kina dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszycie sentymentalne przeboje z tamtych lat m.in.: „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Chryzantemy Złociste, ale będziecie mogli też się zakołysać w tanecznym rytmie takich hitów jak: „Ach ja przyjemnie” czy „Ta mała piła dziś”. Jest to także Idealna okazja by młodym przybliżyć repertuar tamtych lat oraz sylwetki gwiazd, które warto ocalić od zapomnienia.
Kierownictwo muzyczne – Tomasz Krezymon.
Czas trwania: 70 min


23 lipca /niedziela/ godz. 20.30

ŁAWECZKA

Lubuski Teatr z Zielonej Góry
Reżyseria: Robert Czechowski

Obsada: Ona: Tatiana Kołodziejska, On: Janusz Młyński

…CZYLI MĘŻCZYZNA Z PRZESZŁOŚCIĄ I KOBIETA PO PRZEJŚCIACH
Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

Czas trwania: 80 min


28 lipca /piątek/ godz. 12.00

MORSKIE OPOWIEŚCI
Teatr Katarynka z Warszawy

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Czas trwania: 60 min


29 lipca/sobota/godz. 20.30

DO TRZECH RAZY SZTUKA
Teatr Kameralny ze Szczecina
Reżyseria: Michał Janicki
Obsada: Adam Dzieciniak, Michał Janicki

„Do trzech razy sztuka" – na podstawie sztuki pod tytułem „Przyjaciel" autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego.
Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze.

Czas trwania: 80 min


30 lipca /niedziela/ godz. 20.30|
MATKA POLKA TERRORYSTKA
Monodram w wykonaniu Anety Todorczuk

Reżyseria: Marcin Hycnar

Sztuka opowiada w pełen ironii i humoru sposób o wykluczeniu: o tym co się dzieje z człowiekiem, który wypadł poza nawias. Jednocześnie zostajemy zmuszeni do konfrontacji ze swoją niechęcią, brakiem empatii, z własną słabością i tym, co każe nam sądzić, że honor jest ważniejszy od zupy pomidorowej. Kobieta ujawnia przed nami kolejne szczegóły kryminalnej zagadki, której bohaterką stała się zupełnie niechcący. Jej opowieść nie jest jednak tylko historią młodej matki – to głos wszystkich, którzy czują się niewidzialni, niepotrzebni, niewysłuchani. I tylko krok dzieli ich od bardziej radykalnych rozwiązań.

Bo czy tak wiele trzeba, aby wysadzić w powietrze miasto? Może to nie jest wcale takie trudne… jeśli dysponuje się dobrze wyposażoną kuchnią i odrobiną wiedzy pirotechnicznej....

Spektakl to prawdziwa mieszanka wybuchowa: komizm sytuacyjny przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji. Wzruszające chwile szczerości kontrastują z błyskotliwymi, pełnymi humoru tekstami.

Sztuka dla widzów od 15 lat

Czas trwania: 60 min

 

BETWEEN VOICE & BASS

BETWEEN VOICE & BASS

Zespół muzyczny: Paweł Pańta /kontrabas/, Dorota Piotrowska /perkusja/

SZEWC DRATEWKA

SZEWC DRATEWKA

„Szewc Dratewka” to z humorem opowiedziana historia dzielnego szewca,

ZACZNIJMY JESZCZE RAZ

ZACZNIJMY JESZCZE RAZ

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki. On – pacjent rujnujący swoje małżeństwo.

SCENA LETNIA 2021

SCENA LETNIA 2021

Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych