KONTRAST A A A

SCENA LETNIA

SCENA LETNIA
XXII Gorzowski festiwal Teatrów Ogródkowych 28 czerwca-28 lipca

28 czerwca /piątek/ godz. 12.00  

SOKRATES W PIASKOWNICY

Teatr Małe Mi

Występują: Sława Tarkowska, Daniel Kiermut

Spektakl dla najmłodszych „Sokrates w piaskownicy” to radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań, odpowiadania na nie, budząc ciekawość świata i siebie.

Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej.

Czas trwania: 55 min


29 czerwca /sobota / godz. 20.30  

C’EST LA VIE

Marek Zalewski Band

Zespół muzyczny: Marek Zalewski /fortepian/, Marek Kiona /vocal, saksofon/, Marcin Nowak /gitara/, Mariusz Lipiński /perkusja/, Ruslan Semenow /gitara basowa/

Andrzej Zaucha to artysta, którego piosenki stały się klasyką muzyki rozrywkowej. „C’est la Vie - Paryż z Pocztówki”, „Bądź moim natchnieniem” czy „Byłaś serca biciem” trafiły na polskie listy przebojów wszech czasów. To kompozycje niebanalne, czarujące melodią, genialnym tekstem, zaskakujące brzmieniem, a jednocześnie atrakcyjne dla każdego. Artysta odszedł nagle trzydzieści lat temu, pozostawiając znaczny dorobek artystyczny. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko największe przeboje Andrzeja Zauchy, ale również te nieodkryte lub zapomniane.

Czas trwania: 80 min


30 czerwca /niedziela/ godz. 20.30

SZKATUŁKA NA SERCE

Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano”

Zespół muzyczny: Marek Zalewski /fortepian/, Mariusz Lipiński /perkusja/, Ruslan Semenow /gitara basowa/

„Szkatułka na serce” to program złożony z utworów ukazujących sentymentalne, refleksyjne i uśmiechnięte oblicze lwowskiej sztuki kabaretowej, której tradycje budowali twórcy tej miary co Marian Hemar czy Emanuel Szlechter. Tytułowa „Szkatułka na serce” to oczywiście Lwów, miasto niezmiennie bliskie Polakom. Dzisiaj po raz kolejny w swojej historii leżące w orbicie zmagań wojennych. Miasto, bez względu na niełatwe losy, uważane za stolicę humoru, który nie raz stawał się orężem lub sposobem na przetrwanie ponurych czasów. Tak jest również podczas wojny toczącej się dzisiaj. „Czwarta Rano” występuje „ku pokrzepieniu serc” zarówno dla żyjących we Lwowie Polaków, jak Ukraińców. Wojenna publiczność domaga się od swojego kabaretu przede wszystkim radosnego wytchnienia. „Szkatułka na serce” dostarcza radości lwowiakom i bez wątpienia wywoła sentymentalny uśmiech na twarzach publiczności gorzowskiej.

Czas trwania: 90 min


5 lipca /piątek/ godz. 12.00  

TIKI RAFA NA KRAŃCU ŚWIATA

Teatr Bajaderka

Zapraszamy na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale, więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i Papugą Renią popłynąć w podróż po wielkich kontynentach!  Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści, a wszystko przy akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki. Ta podróż będzie pełna mądrych morałów i ciekawostek o świecie i ekologii. Dowiemy się, jak możemy wspólnie zadbać o naszą planetę Ziemię! Razem z Tiki Rafą obierzemy wspólnie kurs... na kraniec świata!

Czas trwania: 50 min


6 Lipca /sobota/ godz. 20.30

SHAKESPEARE SONETY
Autorski recital muzyczny

Muzyka: Paweł Sikora i Krzysztof Rogacewicz

Występują: Krzysztof Rogacewicz /vocal/, Jacek Szreniawa /fortepian/, Marek Mikulski /gitara/, Maksymilian Rogacewicz /fagot/

Program „Shakespeare SONETY” składa się z kilkunastu utworów, które nawiązują do najpiękniejszych sonetów Szekspira. Każda piosenka to wyjątkowa interpretacja poezji, która wspaniale odzwierciedla jej emocje i treści.

Program muzyczny „Shakespeare SONETY” jest skierowany do odbiorcy już dojrzałego, ale również wkraczającego w tę dojrzałość. Pozwala „zanurzyć się” w geniuszu poetyckim Williama Szekspira i czerpać, rozkoszować się maestrią użycia metafor, znaków i jednocześnie prostotą odniesień.

Czas trwania: 70 min.


7 lipca /niedziela/ godz. 20.30  
MUZYCZNY „STAND UP”
DARIUSZA KORDKA 

Zespół muzyczny: Marek Zalewski /piano/, Jerzy Dutkiewicz /gitara basowa/, Marek Kiona /saksofon/, Mariusz Lipiński /perkusja/

To spotkanie z artystą piosenki teatralnej, musicalowej i popularnej. W czasie ponad godzinnego koncertu oglądamy kilkanaście wcieleń muzycznych artysty. Przewodnikiem po świecie piosenki jest on sam. Monologi opowiadające o kulisach powstawania piosenek i ich kontekście. Cytaty ze spektakli i prywatne komentarze dopełniają obrazu artysty. Dariusz Kordek bawi i animuje publiczność do reakcji i wspólnego śpiewania.

Czas trwania: 80 min


12 lipca /piątek/ godz. 12.00  

 

DOKTOR NIEBOLI

Teatr Piccolo

Występują: Mieczysław Dyrda, Ewa Sonnenburg, Maria Gudejko, Konrad Korkosiński, Włodzimierz Wdowiak

 

Lubicie zwierzęta? One, podobnie jak ludzie, bywają chore i smutne. Jest jednak taki niezwykły dobry Doktor Nieboli, który rozumie mowę zwierząt i potrafi im pomóc…

Zapraszamy na zabawną, rozśpiewaną, pełną przygód opowieść o dobrym Doktorze Nieboli, który w naszym spektaklu nie cofnie się przed niczym i pokona każde zagrożenie, żeby uratować chore zwierzęta. W pełnej niebezpieczeństw i zwrotów akcji podróży do Afryki towarzyszą mu dwie pielęgniarki. Na drodze do celu staje im niebezpieczny i nielubiący zwierząt czarny charakter – Czarny Piotr. Jak skończy się ta podróż? Czy chore hipopotamki zostaną uratowane?

Czas trwania: 70 min


13 lipca /sobota/ godz. 20.30  

 

GODZINA Z POŻYCIA MĘŻCZYZNY

Występuje: Piotr Szwedes

 

Mars i Wenus, mężczyzna i kobieta, i cały kosmos między nimi i w nich. Świat, który tworzą i, niestety, konsekwentnie go burzą. Temat stary jak… no właśnie… jak świat i…ciągle aktualny.

Ten stand-up poruszy każdego do śmiechu, do łez... i do śpiewu. Wreszcie wyjaśnię szanownemu społeczeństwu, kto kogo spożywa i dlaczego, po tym wieczorze już żaden związek nie będzie taki sam! 

To niekonwencjonalny wieczór, w którym czynny udział biorą widzowie. Dzięki temu program ewoluuje… a coś w tym jest, że życie pisze najlepsze scenariusze. Godzinna opowieść o świecie, życiu, kobietach... i nie tylko. Zapraszam Piotr Szwedes

Czas trwania: 75 min
 


14 lipca /niedziela/ godz. 20.30  

LEKCJA POLSKIEGO WG PANA MŁYNARSKIEGO

(Koncert poświęcony twórczości mistrza polskiego kabaretu).

Występują:
Andrzej Ozga, Marek Majewski, Antoni Muracki, Marek Bartkowicz, Piotr Golla /fortepian/

Twórcy programu wybrali spośród setek piosenek Wojciecha Młynarskiego te, które, z jednej strony wywarły przed laty na nich samych największy wpływ, a z drugiej te, które, mimo upływu lat, miast tracić na satyrycznej aktualności - zyskują. Te ostatnie również dzięki często brawurowym aktorskim wykonaniom. Jako widzowie możemy zatem, smakować doskonałą polszczyznę mistrza Młynarskiego i delektować się jego niebanalnym poczuciem humoru oraz przenikliwością, sięgającą głębi szeroko rozumianych polskich spraw... Wojciech Młynarski nie bał się mieć poglądy i je wyrażać. A ponieważ nam jego racje wpisane w piosenki niezwykle pasują, to aż nas korci, by Państwu je zaprezentować. Piszę to w imieniu swoim i kolegów, z którymi przygotowaliśmy program. Wojciech Młynarski był dla nas wzorem autora doskonałego. W programie sięgnęliśmy do tych utworów Mistrza, w których  zaprezentował najpełniej swój skrzący się humorem styl inteligentnej i ostrej satyry. 

Czas trwania: 90 min


19 lipca /piątek/ godz. 12.00

LABOLATORIUM PANA KLEKSA
Teatr Kompania Marzeń

Pan Kleks, jak wiadomo, przepada za wynalazkami, technicznymi nowinkami i wszystkimi niekonwencjonalnymi sposobami ulepszania (niekoniecznie upraszczania) codzienności. Mało kto jednak wie, że wszelkich badań i innowacji dokonuje się w tajnym Laboratorium. To będzie wycieczka po technologicznym zapleczu Akademii Pana Kleksa. Wraz z szalonym docentem i jego niewiele bardziej zrównoważoną asystentką zaprezentujemy w akcji m.in.: ciekły azot, ciekły tlen, polimery. Będziemy mrozić, podpalać i wybuchać, a wszystko to na styku nauki i czarów.

Czas trwania: 50 min


20 lipca 2024 /sobota/ godz. 20.30  
 

MÓJ BOSKI ROZWÓD

W wykonaniu Anety Todorczuk

Reżyseria: Anna Gryszkówna

„Mój boski rozwód” to monodram Anety Todorczuk, stworzony na podstawie tragikomedii irlandzkiej dramatopisarki - Geraldine Aron. Jest to historia uniwersalna, słodko-gorzka i przekomiczna. Rozpoczyna się w momencie,  gdy główną bohaterkę - Angelę opuszcza mąż i dorastająca już córka. Nie jest to jednak historia rozstania, a raczej opowieść o budowaniu życia na nowo, refleksja o sile miłości i bólu po zdradzie, o odkrywaniu i powrocie do siebie oraz przewartościowaniu codzienności by wreszcie zacząć żyć pełnią życia. Dowcipny i inteligentny tekst, błyskotliwe pomysły reżyserskie Anny Gryszkówny i wspaniała gra aktorska Anety Todorczuk (która nie tylko przekomicznie wciela się w kilka postaci, ale także napisała teksty piosenek oraz wplotła je w akcję) to niewątpliwe atuty spektaklu. Wyjątkowy wieczór ze spektaklem „Mój boski rozwód” z pewnością podziała jak emocjonalny plaster i cudowne przytulenie, którego tak często potrzebujemy!

 

Spektakl dla dorosłych!

Czas trwania: 80 min


21 lipca /niedziela/ godz. 20.30  
 

SPAGHETTI POLONEZE

 

Występują: Monika Mariotti /vocal/, Wojciech Piotr Gumiński /kontrabas/, Piotr Banaszek /fortepian/

 

To włoski koncert, komediowy stand-up o różnicach pomiędzy Polakami a Włochami. Moje osobiste obserwacje na ten temat. Jako pół Polka pół Włoszka nie sposób tego nie zauważyć. Poza śmiesznymi anegdotami zaprezentuję Państwu znane włoskie piosenki, niektóre z nich to prawdziwe perełki nawet dla samych Włochów, więc sądzę, że i Państwo będziecie się świetnie przy nich bawić.

 

Czas trwania: 70 min


26 lipca /piątek/ godz. 12.00 
 

MUZYCZNE ZOO

 

Teatr Katarynka

Reżyseria: Jakub Czachor

 

Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę o zwierzętach, poznają ich zwyczaje i odgłosy.

Uczymy, żeby nie oceniać innych po wyglądzie, pokazujemy wartość przyjaźni. Na zakończenie dzieci biorą udział w koncercie finałowym na rzecz ocalenia Zoo.

Na zakończenie dzieci otrzymują od nas kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

 

Czas trwania: 60 min


27 lipca /sobota/ godz. 20.30
 

TRWAJ CHWILO, TRWAJ

 

Występują: Elżbieta Adamiak /vocal/, Piotr Goljat /fortepian, vocal/

Piotr Górka /kontrabas/

Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, barda, która od ponad 45 lat, dzięki swojej oryginalności, specyficznej wrażliwość i wyjątkowej umiejętności muzycznego przekazu tekstu poetyckiego zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Nagrała siedem autorskich płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych, okazała się sukcesem. Elżbieta Adamiak komponowała muzykę zarówno do spektakli teatralnych jak i dla znanych artystów m.in.: Grażyny Łobaszewskiej, Maryli Rodowicz czy Andrzeja Poniedzielskiego. Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie” jak i największe przeboje Eli takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach”.

Czas trwania: 80 min


28 lipca /niedziela/ godz. 20.30

 

NIEZOBOWIĄZUJĄCY WIECZÓR KABARETOWY

 

Występują: Adrianna Szymańska, Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adam Opatowicz

 

„Niezobowiązujący wieczór kabaretowy” to program w wykonaniu artystów związanych z Klubem Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego. To koktajl monologów, piosenek i scenek satyryczno-poetycko-surrealistycznych w aurze dekadenckiego humoru i humorystycznej dekadencji.

Czas trwania: 90 min

Załączniki

Nazwa Rozmiar załącznika
Scena Letnia 2024.pdf kliknij, aby pobrać 297.26 Kb

Pozostałe wydarzenia

Kasa teatru

Kasa teatru

Szanowni Państwo! Informujemy, że od 24 czerwca do 5 sierpnia  2024 r. kasa teatru będzie nieczynna. 

LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE

Półkolonie wakacyjne Lato w teatrze pt. „Mój skarb”

NOCNY SZLAK KULTURALNY

NOCNY SZLAK KULTURALNY

„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”.

Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy

Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy

Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy Dzień Dziecka w teatrze.

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.

ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"

ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"

Drodzy Widzowie!

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Podczas tegorocznej edycji  „Święta Ulicy Teatralnej” odbędzie się także specjalne zwiedzanie Teatru im. J. Osterwy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ

11 maja w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się „Święto ulicy Teatralnej”, czyli coroczny festyn kulturalno-rozrywkowy organizowany w przestrzeni ulicy Teatralnej przez instytucje gorzowskie, które mają przy niej swoją siedzibę:

II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

My to znaczy Ja i Ty I już zawsze na zawsze

Miasto Mieszkańcom

Miasto Mieszkańcom

1, 2, 3 maja o godz. 18.00 w ramach "Majówki" zagramy dla Państwa spektakl pt. "Zemsta" w reż. Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego .

„NIGDY ZAWSZE TERAZ” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA 2024

„NIGDY ZAWSZE TERAZ” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA 2024

26 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich miłośników tańca i teatru na spektakl "Nigdy zawsze teraz", którym będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca.

ORĘDZIE NA 62. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

ORĘDZIE NA 62. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W tym roku autorem orędzia jest norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jon Fosse.

"My i oni" w ramach współpracy z ROPS-em

"My i oni" w ramach współpracy z ROPS-em

W ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze przygotowujemy na Scenie Kameralnej spektakl pt. „My i oni” inspirowany legendarnym albumem zespołu Pink Floyd – „Th Dark Side of the Moon”.

Premiera "Wiśniowego sadu"

Premiera "Wiśniowego sadu"

22 marca w gorzowskim teatrze odbędzie się premiera sztuki Antoniego Czechowa „Wiśniowy sad”.

Dzień kobiet w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Dzień kobiet w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Koncert przygotowany z myślą o kobietach… koncert o zapachu pomarańczy.

Walentynki w teatrze

Walentynki w teatrze

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. z okazji walentynek zaprezentuje aż trzy spektakle „Na pełnych obrotach” w reż. Tomasza Dutkiewicza.