KONTRAST A A A

37. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

37. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
Program 37. Gorzowskich Spotkań Teatralnych

37. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

6 listopada /sobota/ godz. 16.00 i 19.00

Agencja Produkcyjna Palma

MĘŻCZYŹNI SĄ Z MARSA, KOBIETY Z WENUS

Autor: Paul Dewandre
Reżyseria: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witek Stefaniak
Występuje: Piotr Gąsowski

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Kobiety i mężczyzn w postrzeganiu świata, okazywaniu emocji, rozwiązywaniu problemów, czy oczekiwań wobec partnera, dzielą  lata świetlne - to fakt. Co zrobić, żeby jakoś ten dystans zmniejszyć i wspólnie - na planecie Ziemia - stworzyć szczęśliwy, harmonijny związek? Wydaje się to nierealne, a jednak! Na wszystko jest sposób, a najlepszą „instrukcję obsługi” kosmitek i kosmitów zawarł przed laty w swoim światowym bestsellerze John Gray. Kto z Nas nie miał tego poradnika przy łóżku, studiując wnikliwie poszczególne rozdziały, śmiejąc się do łez i na każdej stronie odnajdując fragmenty żywcem wyjęte z własnej codzienności...

Gościnnie, w nagraniach filmowych wystąpią: Joanna Kołaczkowska oraz Joanna Kurowska, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Halina Bednarz, Izabela Dąbrowska, Martyna Kliszewska, Anna Modrzejewska, Andżelika Piechowiak, Janusz Chabior, Waldemar Błaszczyk, Władysław Grzywna, Sebastian Konrad, Albert Osik, Piotr Zelt.

Czas trwania spektaklu: 120 min (z przerwą)
Cena biletu: 100 zł


7 listopada /niedziela/godz. 17.00

Teatr Polonia, Warszawa

ALEJA ZASŁUŻONYCH

Autor: Jarosław Mikołajewski
Reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Występują: Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Emilia Krakowska, Dorota Landowska, Grzegorz Warchoł
Po wielu latach pracy twórczej, zanurzenia w świecie słów, idei, wzniosłych myśli, po latach życia w środowisku literackim, pisarka orientuje się, że kiedy umrze, jej mąż nie będzie miał za co jej pochować...

Opowieść o człowieku samym wobec siebie, wobec bliskich i obcych, wobec urzędnika, urzędniczki, matki, męża. Ale także opowieść o tych innych wobec poetki. Wszystko w ramach niezwykłej sytuacji-próby, którą bohaterka wymyśla ze skrajnej bezsilności i na którą sama siebie okrutnie wystawia.

Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów Jarosława Mikołajewskiego pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub – jak kto woli – rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji. Życiowe rozliczenie artystki? A może rozliczenie każdego, kto przez całe życie kultywuje marzenia, a w finale musi się zderzyć z twardą egzystencją?

UWAGA: W spektaklu padają niecenzuralne słowa.

Czas trwania: 90 min (bez przerwy)
Cena biletu: 130 zł


 

8 listopada /poniedziałek/ godz. 19.00

Teatr Lubuski, Zielona Góra

SZCZĘŚCIARZE

Autor: Tadeusz Kuta
Reżyseria: Tadeusz Kuta
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Harasimowicz

Występują:  Anna Stasiak, Janusz Młyński, Jerzy Kaczmarowski, Ernest Nita, Marek Sitarski

Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem.

Terapia, której przedmiotem jest dobrze znany widzowi „kult mamony”, obnażający w ludziach (niezależnie od warstwy społecznej, wykształcenia czy filozofii życiowej) wiele ukrytych cech (tych śmiesznych i tych o naprawdę mrocznym zabarwieniu ludzkiej natury) co w komediowej konstrukcji przekazu jest dodatkowym atutem tej sztuki. Poszczególne sceny składające się na doskonale domkniętą całość są wartkie i pełne zwrotów, jak w życiu. Bo Szczęściarze są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, pozwalającą przeglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem niczym w krzywym zwierciadle.

Czas trwania spektaklu: 100 min
Cena biletu: 65 zł


9 listopada /wtorek/ godz. 19.00

Impresariat A.S.T.

JUDY

Autor: Billy van Zandt
Reżyseria: Sławomir Chwastowski
Scenografia: Dorota Banasik

Występują: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/Piotr Tołoczko

Niezwykła poruszająca historia gwiazdy Hollywood.

Znajdujemy się sam na sam z aktorką w garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.
Czas trwania: 100 min
Cena biletu: 100 zł


10 listopada /środa/ godz. 19.00

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

HISTORIA ZIEMI. EPOKA CHAOTYCKA

Na podstawie książki „Pamiętnik znaleziony w wannie” oraz scenariusza filmowego autorstwa Stanisława Lema i Jana Józefa Szczepańskiego

Reżyseria: Jan Tomaszewicz
Scenografia: Krzysztof Małachowski

Występują: Adam Gradowski, Sylwia Krawiec, Magdalena Tomaszewska, Szymon Cempura, Dorota Cempura, Marek Walczak, Katarzyna Wieczorek, Bogumił Karbowski, Mariusz Pogonowski, Piotr Bała, Szymon Kołodziejczyk, Henryk Jóźwiak, Krzysztof Bień, Dariusz Poleszak-Hass, Jakub Matwiejczyk, Krzysztof Popczuk, Maja Rybicka

Nie wiadomo dokładnie, kiedy ani gdzie wybuchła epidemia papyrolizy. Szczegółów kataklizmu nie znamy. Uczeni prechaotyccy sądzili, iż mają do czynienia z atakującym papyr zarazkiem.

Papyroliza zrujnowała życie gospodarcze. W epoce owej niepodobna się było urodzić, wzrastać, kształcić, pracować, podróżować ani zdobywać środków utrzymania bez pośrednictwa papyru. Tak wkroczył neogen w czasy chaotyckie.

Wiedzę przekazywano ustnie – pod postacią wykładów, a słuchacze ich stali się potem wychowawcami następnego pokolenia. Największą klęskę poniosły nauki humanistyczne. Ocalono ledwie drobny ułamek spuścizny literackiej.

Świat pogrążony w chaosie poznajemy razem z Pierwszym – agentem uwięzionym w tajnym, podziemnym kompleksie rządowym, gdzie wszyscy mówią szyfrem i każdy donosi na każdego. Niczym

bohater Franza Kafki próbuje odnaleźć się w urzędniczej machinie i zrozumieć swoją rolę. Kim jest Pierwszy? Czy może komuś ufać? I jaka jest jego prawdziwa misja?

Czas trwania: 90 min
Cena biletu: 65 zł


11 listopada /czwartek/ godz. 16.00 i 19.00

Teatr Kwadrat, Warszawa

NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA

Autor: Seymour Blicker
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Występują: Andrzej Nejman, Paweł Małaszyński,
Aleksandra Radwan, Ilona Chojnowska, Magdalena Stużyńska

Jak wejść na szczyt w świecie zdominowanym przez media, gdy nie ma się cech prawdziwego celebryty? Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat 40, właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował  wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.

Klasyczna komedia pomyłek Seymoura Blickera porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent.

„Nie książka zdobi człowieka”, jak na farsę przystało, serwuje widzom dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Czasem bowiem okazuje się, że największą „siłę przebicia” ma ktoś, po kim się tego najmniej spodziewasz, na przykład twoja własna narzeczona.
Czas trwania: 120 min (z przerwą)
Cena biletu: 130 zł


12 listopada /piątek/ godz. 17.00 i 20.00

Teatr Muzyczny Roma, Warszawa

NOWY JORK. PROHIBICJA

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj

Występują: Katarzyna Zielińska, Ewa Konstancja Bułhak, Kacper Kuszewski, Marcin Przybylski

Nowy Jork. Prohibicja to muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen – American Dream – zamienił się w nocny koszmar.

Ta opowieść staje się przewrotnym, popkulturowym moralitetem, w którym pytamy o szanse ocalenia przed zagładą. Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? Czy grzech okaże się ozdrowieńczą chorobą? Za tymi pytaniami kryją się lęki i wątpliwości dotyczące nas współcześnie.

Czas trwania: 120 min (z przerwą)
Cena biletu: 130 zł

CENA KARNETU : 700 ZŁ

Sprzedaż biletów w kasie teatru od 11 października od godz. 8.00
Sprzedaż biletów online 12 października
Sprzedaż karnetów od 12 października

sponsorzy:

     

Pozostałe wydarzenia

Nagrodzeni aktorzy

Nagrodzeni aktorzy

W miniony piątek, 1 października, w Filharmonii Gorzowskiej odbyła się XXII Inauguracja Sezonu Kulturalnego,

SCENA LETNIA 2021

SCENA LETNIA 2021

Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych

STANOWISKA MULTIMEDIALNE

STANOWISKA MULTIMEDIALNE

W ramach programu pn. Rozbudowa budynku Teatru wraz z zagospodarowaniem terenu Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. (Etap V),

Teatr na Starym Rynku w ramach wydarzeń Dobry Wieczór Gorzów

Teatr na Starym Rynku w ramach wydarzeń Dobry Wieczór Gorzów

W ramach tegorocznego cyklu "Dobry wieczór Gorzów" Teatr Osterwy przygotował wiele wydarzeń artystycznych.

Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru

Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru

Silna potrzeba tworzenia u autorów, scenografów, tancerzy, śpiewaków, aktorów, muzyków, reżyserów nigdy nie zostanie zaduszona, a w bardzo niedługiej przyszłości zakwitnie od nowa - napisała w orędziu na 60.

ODWOŁANE SPEKTAKLE

ODWOŁANE SPEKTAKLE

Szanowni Państwo!

Witold Andrzejewski – aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Witold Andrzejewski – aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Pod koniec roku 2020 ukazała się monografia Witolda Andrzejewskiego, aktora gorzowskiej sceny w latach 1960-1966. Pomysł napisania książki powstał w  piątą rocznicę śmierci Andrzejewskiego.

Fundusz Wsparcia Kultury

Fundusz Wsparcia Kultury

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury.

FERIE ZIMOWE Z GORZOWSKIM TEATREM

FERIE ZIMOWE Z GORZOWSKIM TEATREM

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.  zaprasza w czasie ferii – i nie tylko - młodych widzów na kanał You Tube Małej Reduty Osterwy Gorzowskiego Teatru. Kanał stworzony został specjalnie z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach.

NOWOROCZNY KONCERT ŻYCZEŃ

NOWOROCZNY KONCERT ŻYCZEŃ

WEŹ UDZIAŁ W NOWOROCZNYM KONCERCIE ŻYCZEŃ ONLINE!

ŚWIECIE NASZ premiera online

ŚWIECIE NASZ premiera online

Gdyby Marek Grechuta żył, 10 grudnia obchodziłby swoje 75-te urodziny....

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA BAŚNIOWE

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA BAŚNIOWE

Mimo, że nie możemy spotkać się w teatrze - nad czym bardzo ubolewamy - nie poddajemy się i chcemy zrobić wszystko, aby grudzień także w tym roku był dla naszych Widzów świąteczny i bajkowy.

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

Drogi Herberta i Lutosławskiego krzyżują się w Gorzowie Wielkopolskim.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Szanowni Widzowie! Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała nasze plany repertuarowe

MAŁA REDUTA OSTERWY

MAŁA REDUTA OSTERWY

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. znalazł się na liście beneficjentów, którzy otrzymali dotację z Narodowego Centrum Kultury w ramach działań Kultura w sieci.

MADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA

MADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA

To będzie wyjątkowa realizacja. Na cztery dni scena Teatru Osterwy zamieni się w plan filmowy.