KONTRAST A A A

PINOKIO

PINOKIO

PINOKIO

Kup bilet

musical PINOKIO czyli muzyczna opowieść o dobrym wychowaniu

 

Zapraszamy wszystkich małych, trochę większych, a nawet całkiem już dorosłych widzów, słowem – całe rodziny, w niezwykłą podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Poznajcie historię Pinokia i wspólnie z nim przeżyjcie niezwykłe przygody. Główny bohater naszej opowieści to mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen.  Oto w jego pokoju ożywają wszystkie  zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacykiem i jako tytułowy Pinokio wyrusza w niezwykłą podróż. Jest łatwowierny, lekkomyślny, niestety, często zdarza mu się kłamać, jednak z czasem zaczyna uczyć się dobrych manier i odpowiedzialności, by na koniec odkryć, co jest w życiu najważniejsze.

„Pinokio” w adaptacji scenicznej Cezarego Domagały to rozśpiewana, roztańczona, a przede wszystkim familijna opowieść o dobrym wychowaniu oraz wyjątkowej relacji między ojcem a synem.

reżyseria:  Cezary Domagała
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
muzyka: Tomasz Bajerski
choreografia: Marta  Domagała-Witkowska
kierownictwo muzyczne: Marek Zalewski
realizacja nagrań: Arkadiusz Malinowski
asyst. reżysera: Beata Chorążykiewicz
Obsada:
W roli Pinokia Justyna Jeleń
Bartosz Bandura, Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Marta Karmowska, Mikołaj Kwiatkowski, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński
oraz
Młodzież ze Studia Teatralnego

Premiera 1 czerwca 2019