KONTRAST A A A

1980. CZAS ZRYWU PATRIOTYCZNEGO

1980. CZAS ZRYWU PATRIOTYCZNEGO
W ramach projektu planujemy pięciokrotną prezentację widowiska muzycznego „1980-TY”  osnutego wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980.

Przesłaniem spektaklu jest przypomnienie tych wyjątkowych chwil w historii naszego kraju, gdy „Solidarność” była nie tylko na ustach całego świata, ale i w sercach milionów Polaków.

 

Celem projektu „1980. czas zrywu patriotycznego” jest:

- ukazanie historii narodowej jako cennego źródła wartości, wzorców i odniesień, które inspiruje do działań twórczych

- promowanie postaw patriotycznych poprzez popularyzację wiedzy dotyczącej historii Polski

- upowszechnienie wiedzy o historii

- integracja międzypokoleniowa

- zwiększenie obecności kultury w życiu społecznym

Dodatkowo po każdym spektaklu będą odbywały się krótkie spotkania z uczestnikami przemian historycznych lat 80. Dla młodych widzów będzie to świetna okazja, by zrozumieć historię i docenić trud minionych pokoleń, natomiast starsi widzowie będą mogli odbyć sentymentalną podróż do lat swojej młodości.

Jednym z elementów projektu jest wystawa ukazująca historię tamtych lat. Wystawa powstała na Małej Scenie teatru i możną ją będzie oglądać  do 11 maja.

 

Terminy spektakli:

7 maja, godz. 19.00

8 maja, godz. 19.00

10 maja, godz. 9.30 i 12.00

11 maja, godz. 11.00

 

Wstęp na spektakle jest bezpłatny!

Odbiór wejściówek na spektakle popołudniowe od 11 kwietnia w Biurze Obsługi Widzów.

Rezerwacje  na spektakle przedpołudniowe pod nr tel. 957289939/40

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego- edycja Niepodległość po polsku.

Patronat honorowy:

Partnerzy:

      

Pozostałe wydarzenia

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Przedstawiamy Państwu program 39. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.

Bal u Stefanii

Bal u Stefanii

Z okazji przydającego we wrześniu Światowego Dnia Nosorożca Miasto Gorzów wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy ponownie zapraszają na wyjątkowy Bal u Stefanii.

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

To kolejna premiera tego sezonu w gorzowskim teatrze.

Inauguracja sezonu

Inauguracja sezonu

Premierą farsy Dereka Benfielda Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. inauguruje sezon artystyczny

LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE

W sierpniu wraca do naszego teatru Lato w teatrze, które w tym roku organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Widzów Gorzowskiego Teatru.

Finał sezonu artystycznego  z „Juliuszem” dla najpopularniejszego aktora

Finał sezonu artystycznego  z „Juliuszem” dla najpopularniejszego aktora

Sezon artystyczny w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wieńczy uroczysta gala,

Finał konkursu „Młody Krytyk Teatralny”

Finał konkursu „Młody Krytyk Teatralny”

Konkurs na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy  w Gorzowie Wielkopolskim "Zemsta" w reż. A. Ozgi został rozstrzygnięty.

SCENA LETNIA 2023

SCENA LETNIA 2023

XXI GORZOWSKI FESTIWAL TEATRÓW OGRÓDKOWYCH

Współpraca popłaca

Współpraca popłaca

Jak niewiele czasu potrzeba, by stworzyć coś pięknego i wyposażyć dzieci w niezapomniane wspomnienia.

Pchła Szachrajka - premiera

Pchła Szachrajka - premiera

3 czerwca premiera sztuki pt. "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy

Premiera "Chodź na słówko"

Premiera "Chodź na słówko"

13 maja premiera sztuki Maliny Prześlugi "Chodź na słówko" w reż. Jerzego Moszkowicza

Schować w oku

Schować w oku

"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"

Miasto Mieszkańcom

Miasto Mieszkańcom

2 i 3 maja o godz. 17.00 zagramy dla Państwa spektakl pt. "Balladyna" w reż. Pawła Paszty. Wydarzenia prezentowane będą w ramach finansowanej z budżetu miasta Gorzowa akcji Miasto Mieszkańcom.

Kasa teatru

Kasa teatru

Szanowni Państwo!

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

International Theatre Institute ITI - World Organization for the Performing Arts ogłasza Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023 (27 marca). Jego autorką w tym roku jest egipska aktorka Samiha Ayoub.