Kula i Toperz to bohaterowie sztuki. Nie są oni jednak zwyczajnymi bohaterami, lecz słowami. Dziewczynka w wyniku błahego błędu językowego stworzyła słowa, które w żaden sposób nie potrafią odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Każde z nich marzy o innym, lepszym „ja”. Każde chciałoby znaczyć „więcej”. Tylko kto lub co może im w tym pomóc? Zamiast siedzieć i płakać postanawiają działać. Może pomoże operacja plastyczna? Może trzeba szukać pomocy u specjalistów, bo kto lepiej zna się na słowach jak nie „Język Polski” albo „Logoped”. A może najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zaakceptowanie siebie… Gdyby to jeszcze było takie proste…
Sztuka Maliny Prześlugi „Chodź na słówko” zakwalifikowała się do finału 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył wówczas nagrodę. Dramat był również typowany przez krytyków w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013” w piśmie Teatr.
„Trawa zieleńsza tam gdzie nas nie ma”. Tekst w zabawny sposób, za pomocą gier słowno-językowych (puszczając oko zarówno do młodszych jaki i starszych odbiorców) przekazuje bardzo uniwersalną prawdę dotyczącą akceptacji siebie oraz otaczających nas osób. Próba stania się kimś, kim nie jesteśmy, oparta na mrzonkach i często nieprawdziwych wyobrażeniach nie jest nigdy dobrą drogą do tego by być lepszym, czy szczęśliwszym – tak o dramacie pisze autorka, Malina Prześluga.
Spektakl reżyseruje Jerzy Moszkowicz, twórca, autor i reżyser. Wieloletni dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz festiwalu filmów Ale Kino!.
Scenografia – Joanna Sapkowska
Muzyka – Marek Zalewski
Choreografia, ruch sceniczny – Bartosz Bandura
Występują: Bartosz Bandura, Marta Karmowska, Magdalena Kasperowicz
Pianista: Marek Zalewski/Tymoteusz Zalewski
Prawa autorskie Autora do w/w sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Scena Kameralna
40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej
W ramach jubileuszowych 40. Gorzowskich Spotkań Teatralnych Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zrealizuje tzw. "moduł transformacji cyfrowej" w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa i udziałem Lubuskiego Kuratora Oświaty będzie realizował program pn. „Kupuj świadomie”.
OD-GŁOSY - Słuchowisko
Widziałeś na żywo „radio” w teatrze
Premiera spektaklu "Moja Abba"
W sobotę, 19 października 2024 roku o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy, odbędzie się premiera spektaklu „Moja ABBA” w reż. Tomasza Mana.
WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ
Lista osób zakwalifikowanych do grupy teatralno-filmowej:
40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
40. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
Weekend seniora z kulturą w Teatrze Osterwy
Teatr nasz ma przyjemność włączyć się w tegoroczną edycję wyjątkowego projektu, jakim jest „Weekend Seniora z kulturą” - projektu którego głównym organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KOLEJNY BAL U STEFANII
Na kolejny „Bal u Stefanii” zapraszamy w najbliższy piątek, 20 września do teatralnego ogrodu!
Nabór do młodzieżowej grupy teatralno-filmowej
Interesuje Cię teatr i film? Szukasz sposobu, aby twórczo spędzić czas w towarzystwie ciekawych osób?
Kampania profilaktyczna
Teatr zagra 20 spektakli dla młodzieży w ramach miejskiej kampanii.
Premiera „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców”
Premierą spektaklu „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców” gorzowski teatr rozpocznie sezon artystyczny.
LATO W TEATRZE
Półkolonie wakacyjne Lato w teatrze pt. „Mój skarb”
SCENA LETNIA
XXII Gorzowski festiwal Teatrów Ogródkowych 28 czerwca-28 lipca
NOCNY SZLAK KULTURALNY
„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”.
Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy Dzień Dziecka w teatrze.
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.