Dzięki tej wielowymiarowej współpracy, ukierunkowanej m.in. na działania z zakresu arteterapii, po raz kolejny młodzi lubuszanie będą mogli wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim są „Mikołajki w Teatrze”.
W ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin”, w pięciu szkołach z naszego regionu (SP Trzebicz, SP Ulim, SP Łagów, SP Babimost oraz SP 13 w Gorzowie Wlkp.), odbyło się 25 warsztatów teatralnych, przeprowadzonych przez aktorów gorzowskiego teatru (Jana Mierzyńskiego, Joannę Lenart, Mikołaja Kwiatkowskiego) oraz pedagog teatralną, Magdalenę Bożek. W trakcie warsztatów dzieci pracowały nad rozwojem podstawowych kompetencji społecznych, takich jak: nazywanie i wyrażanie emocji, współpraca w grupie, uważność na relacje w grupie oraz praca nad poczuciem własnej wartości. Punktem kulminacyjnym tej teatralnej podróży jest niezwykła premiera „Pana Twardowskiego”, którą uczestnicy warsztatów będą mogli zobaczyć 5 grudnia 2024 r. o godzinie 11.00 na Dużej Scenie gorzowskiego teatru.
Teatralna opowieść o Panu Twardowskim, pełna magii i niezwykłości, to ponadczasowy przekaz o fundamentalnych wartościach, o których dzieci rozmawiały także w trakcie zajęć, oraz o wyzwaniach, z jakimi przyjdzie się im mierzyć w dorosłym życiu. Jak zauważa Andrzej Ozga - scenarzysta i reżyser spektaklu - Baśń o Twardowskim w „magiczny” sposób prowokuje do zadawania sobie pytań: „Kim jestem?”, ”Dlaczego jestem?”, ”Po co jestem?”, „Co jest dobre, a co złe?”. Wreszcie, stawia fundamentalne pytanie: „Jak wiele wolno nam poświęcić na drodze do osiągnięcia własnych celów?”. Przemyślenie i zrozumienie tych fantastycznych opowieści może dać nam siłę, by w prawdziwym życiu próbować stać się człowiekiem bardziej wartościowym, słowem: lepszym. Zwykle bowiem tak bywa, że w finale baśni dobro nad złem ostatecznie tryumfuje, podobnie jak i w naszym spektaklu o Mistrzu Twardowskim.
Ta wyjątkowa premiera teatralna jest jednocześnie wspaniałą okazją do celebrowania świątecznego okresu i budowania relacji w aurze magii Bożego Narodzenia. Na zaproszenie Teatru oraz ROPS-u, 10 grudnia o godz. 11.00, spektakl ten będą mogły obejrzeć dzieci ze świetlic wiejskich, środowiskowych i socjoterapeutycznych oraz pieczy zastępczej.
W mikołajowych planach mamy jednak nie tylko spektakl! 5 i 10 grudnia na dzieci czekają dodatkowe atrakcje, m.in.: słodki poczęstunek, muzyczna niespodzianka oraz spotkanie z Mikołajem.
Działanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin”, Program Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Działanie 6.14 Aktywizacja społeczna, mieszkalnictwo i wsparcie rodziny.
PUSTY BŁĘKIT
Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz Strefa 2B zapraszają na Gorzowskie Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca!
63. Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca to dzień, w którym na całym świecie celebrujemy teatr – jego siłę, tradycję i znaczenie dla społeczeństwa.
FERDYDURKE
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza na pierwszą w tym roku premierę sztuki Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.
III Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
Dziecięce podróże małe i duże
Młody Krytyk Teatralny
II Konkurs na recenzję teatralną spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Ferie zimowe
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza w okresie ferii zimowych na spektakle:
Świąteczne Życzenia
Szanowni Państwo,
Kolejna edycja Małej Reduty Osterwy dobiegała końca!
Juliusz Osterwa, który jest patronem naszego teatru, obrał sobie za cel dotarcie ze sztuką do ludzi, którzy na co dzień nie mają dostępu do kultury. Warto zaznaczyć, że w maju tego roku obchodziliśmy setną rocznicę pierwszego wyjazdu „redutowców”.
SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY
Monodram Piotra Rowickiego w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej i reżyserii Anny Gryszkówny.
40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej
W ramach jubileuszowych 40. Gorzowskich Spotkań Teatralnych Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zrealizuje tzw. "moduł transformacji cyfrowej" w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa i udziałem Lubuskiego Kuratora Oświaty będzie realizował program pn. „Kupuj świadomie”.
OD-GŁOSY - Słuchowisko
Widziałeś na żywo „radio” w teatrze
Premiera spektaklu "Moja Abba"
W sobotę, 19 października 2024 roku o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy, odbędzie się premiera spektaklu „Moja ABBA” w reż. Tomasza Mana.
WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ
Lista osób zakwalifikowanych do grupy teatralno-filmowej:
40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
40. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
Weekend seniora z kulturą w Teatrze Osterwy
Teatr nasz ma przyjemność włączyć się w tegoroczną edycję wyjątkowego projektu, jakim jest „Weekend Seniora z kulturą” - projektu którego głównym organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.