Główny bohater Sam ma trzynaście lat. Jest intelektualistą, nie uprawia sportu, nosi okulary, koledzy go lekceważą, dziewczyny go nie zauważają, a do tego wszystkiego jego rodzice się rozwodzą.
Zabawna, ciepła i mądra opowieść o kłopotach z dorastaniem, miłością i przyjaźnią, napisana młodzieżowym językiem i czytelna dla każdego, kto choć przez chwilę miał trzynaście lat.
Spektakl grany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2026
W procesie produkcji spektaklu odbyły się 5-dniowe warsztaty dla grupy gorzowskich nastolatków, którzy otrzymali funkcję ekspertów od relacji dzieci z dorosłymi. Warsztaty prowadził reżyser Paweł Paszta, a w spotkaniach uczestniczyli też niektórzy aktorzy (szczególnie Oliwer Witek). Nastolatki były na próbie czytanej sztuki, poznały całą obsadę i mogły skomentować historię Sama, która stała się dla nas punktem wyjścia. W trakcie warsztatów pracowaliśmy metodą dramy, stosując teatralne techniki aktywnej analizy opowieści. Prócz tekstu sztuki Marii Wojtyszko, inspirowaliśmy się bajkami z różnych kręgów kulturowych, fotografiami Bogdana Dziworskiego, a także operą „Orfeusz i Eurydyka”. Pracowaliśmy z tematami wybaczania, zranienia, miłości, zabawy. Dążyliśmy do współpracy w grupie, wzajemnego szacunki i integracji w zespole. Finałem pracy stały się nagrania głosowe, w których uczestnicy dzielą się własnymi opiniami na temat współczesnych problemów w relacji dzieci i rodziców, a także swoimi osobistymi historiami i marzeniami. Nagrania te zostały wykorzystane w spektaklu.
Grupa ekspertów: Anita B., Anastazja F., Wiktoria L., Patryk D., Ewelina S., Julia A., Kornelia S., Robert C., Sara W.W., Natalia K., Kacper L.
Autor - Maria Wojtyszko
Reżyseria - Paweł Paszta
Od 4 września na popołudniowe spektakle wydawane są w kasie teatru wejściówki dla młodzieży i ich opiekunów z miasta Gorzowa Wlkp.
12 września godz. 17.00
16 września godz. 17.00, 19.00
17 września godz. 17.00
26 września godz. 17.00
Juliusz 2025 - znamy zwycięzcę
W sobotę odbyła się uroczysta gala kończąca sezon artystyczny 2024/2025, podczas której poznaliśmy zwyciężczynię plebiscytu na najpopularniejszego aktora gorzowskiego teatru.
Dyrektor Jan Tomaszewicz - Prezesem ZASP
Z przyjemnością i dumą informujemy, że nasz Dyrektor, Jan Tomaszewicz został Prezesem Związku Artystów Scen Polskich.
SCENA LETNIA 2025
Scena Letnia 2025 – już po raz 23. w Teatrze im. J. Osterwy!
„Juliusz 2025” – wybierz ulubionego aktora gorzowskiej sceny!
„Juliusz” to wyjątkowa nagroda, która co dwa lata trafia w ręce najpopularniejszego aktora lub aktorki gorzowskiego teatru – wybranego przez samych widzów. W tym roku zmieniamy nieco zasady, które jeszcze bardziej angażują naszą teatralną społeczność
Wyniki II Konkursu na recenzję spektaklu
Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim MŁODY KRYTYK TEATRALNY
„BądźMY Oryginalni!” w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
2 czerwca w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie psychoedukacyjne dla młodzieży, które łączy energię nowoczesnego show z psychologiczną głębią i konkretnym wsparciem.
Premiera sztuki "Karmelek"
Premiera spektaklu „Karmelek” autorstwa Marty Guśniowskiej odbędzie się 1 czerwca 2025 roku o godzinie 16:00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
„Lubuskie – przestrzeń dla młodych”
Wydarzenie organizowane przez ROPS w Zielonej Górze
Święto ulicy Teatralnej
24 maja o godz. 15.00 ruszamy z kolejną edycją „Święta ulicy Teatralnej” – festynu rodzinnego, który od 2015 roku łączy mieszkańców we wspólnym świętowaniu, zabawie i integracji.
Dni Funduszy Europejskich
W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Teatrze im. J. 0sterwy odbędą się dwa wydarzenia.
MAJÓWKA W TEATRZE
Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku.
PUSTY BŁĘKIT
Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz Strefa 2B zapraszają na Gorzowskie Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca!
63. Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca to dzień, w którym na całym świecie celebrujemy teatr – jego siłę, tradycję i znaczenie dla społeczeństwa.
FERDYDURKE
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza na pierwszą w tym roku premierę sztuki Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.
III Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
Dziecięce podróże małe i duże
Młody Krytyk Teatralny
II Konkurs na recenzję teatralną spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim