Główny bohater Sam ma trzynaście lat. Jest intelektualistą, nie uprawia sportu, nosi okulary, koledzy go lekceważą, dziewczyny go nie zauważają, a do tego wszystkiego jego rodzice się rozwodzą.
Zabawna, ciepła i mądra opowieść o kłopotach z dorastaniem, miłością i przyjaźnią, napisana młodzieżowym językiem i czytelna dla każdego, kto choć przez chwilę miał trzynaście lat.
Spektakl grany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2026
W procesie produkcji spektaklu odbyły się 5-dniowe warsztaty dla grupy gorzowskich nastolatków, którzy otrzymali funkcję ekspertów od relacji dzieci z dorosłymi. Warsztaty prowadził reżyser Paweł Paszta, a w spotkaniach uczestniczyli też niektórzy aktorzy (szczególnie Oliwer Witek). Nastolatki były na próbie czytanej sztuki, poznały całą obsadę i mogły skomentować historię Sama, która stała się dla nas punktem wyjścia. W trakcie warsztatów pracowaliśmy metodą dramy, stosując teatralne techniki aktywnej analizy opowieści. Prócz tekstu sztuki Marii Wojtyszko, inspirowaliśmy się bajkami z różnych kręgów kulturowych, fotografiami Bogdana Dziworskiego, a także operą „Orfeusz i Eurydyka”. Pracowaliśmy z tematami wybaczania, zranienia, miłości, zabawy. Dążyliśmy do współpracy w grupie, wzajemnego szacunki i integracji w zespole. Finałem pracy stały się nagrania głosowe, w których uczestnicy dzielą się własnymi opiniami na temat współczesnych problemów w relacji dzieci i rodziców, a także swoimi osobistymi historiami i marzeniami. Nagrania te zostały wykorzystane w spektaklu.
Grupa ekspertów: Anita B., Anastazja F., Wiktoria L., Patryk D., Ewelina S., Julia A., Kornelia S., Robert C., Sara W.W., Natalia K., Kacper L.
Autor - Maria Wojtyszko
Reżyseria - Paweł Paszta
Od 4 września na popołudniowe spektakle wydawane są w kasie teatru wejściówki dla młodzieży i ich opiekunów z miasta Gorzowa Wlkp.
12 września godz. 17.00
16 września godz. 17.00, 19.00
17 września godz. 17.00
26 września godz. 17.00
WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ
Lista osób zakwalifikowanych do grupy teatralno-filmowej:
40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
40. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
Weekend seniora z kulturą w Teatrze Osterwy
Teatr nasz ma przyjemność włączyć się w tegoroczną edycję wyjątkowego projektu, jakim jest „Weekend Seniora z kulturą” - projektu którego głównym organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KOLEJNY BAL U STEFANII
Na kolejny „Bal u Stefanii” zapraszamy w najbliższy piątek, 20 września do teatralnego ogrodu!
Nabór do młodzieżowej grupy teatralno-filmowej
Interesuje Cię teatr i film? Szukasz sposobu, aby twórczo spędzić czas w towarzystwie ciekawych osób?
Kampania profilaktyczna
Teatr zagra 20 spektakli dla młodzieży w ramach miejskiej kampanii.
Premiera „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców”
Premierą spektaklu „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców” gorzowski teatr rozpocznie sezon artystyczny.
LATO W TEATRZE
Półkolonie wakacyjne Lato w teatrze pt. „Mój skarb”
SCENA LETNIA
XXII Gorzowski festiwal Teatrów Ogródkowych 28 czerwca-28 lipca
NOCNY SZLAK KULTURALNY
„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”.
Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy Dzień Dziecka w teatrze.
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.
ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"
Drodzy Widzowie!
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Podczas tegorocznej edycji „Święta Ulicy Teatralnej” odbędzie się także specjalne zwiedzanie Teatru im. J. Osterwy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ
11 maja w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się „Święto ulicy Teatralnej”, czyli coroczny festyn kulturalno-rozrywkowy organizowany w przestrzeni ulicy Teatralnej przez instytucje gorzowskie, które mają przy niej swoją siedzibę:
II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
My to znaczy Ja i Ty I już zawsze na zawsze