KONTRAST A A A
KPO

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budowanie relacji w szkołach, pracować z emocjami dzieci i młodzieży, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać na co dzień o uważność w szkole. 

 

Wybraliśmy do pracy te obszary w szkole, które mają bezpośredni wpływ na dobrostan klasy oraz nauczyciela. Pedagogika teatru może je wspierać i pozwala przeprowadzać procesy edukacyjne w bezpiecznej i twórczej atmosferze. Praca w grupie, zabawa poprzez teatr, wspólna refleksja nad podejmowanymi działaniami dają młodzieży szansę na wzajemne poznanie się a wychowawcy możliwość przyjrzenia się całej klasie i każdemu z osobna.

 

Zapraszamy na dwa moduły:

 

  1. Teatr wspiera relacje – 5 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

  1. Teatr wspiera emocje – 12 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

Warsztaty są nieodpłatne, każdy uczestnik otrzyma dodatkowe materiały warsztatowe oraz certyfikat.

Można się zgłosić na jeden warsztat lub dwa.

 

Sposób zgłoszenia: telefonicznie pod nr tel. 95 728 99 49 – osoba do kontaktu Magdalena Bożek lub można wysłać informację na adres meilowy m.bozek@teatr-gorzow.pl.

 

Warsztat: TEATR WSPIERA RELACJE (4h)

Warsztat wspierający nauczycieli/-elki w projektowaniu oraz prowadzeniu procesów integracyjnych w ich klasach przy użyciu metod pedagogiczno-teatralnych, pozwalające  w atrakcyjny, ale i przemyślany sposób budować zespół klasowy, wspierać dobre relacje między uczniami/uczennicami oraz między nauczycielkami/nauczycielami  i społecznością klasową.

Warsztat: TEATR WSPIERA EMOCJE (4h)

Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek/nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich  do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Chcemy pomóc pedagogom w zrozumieniu i wyrażaniu ich własnych emocji, tak aby mogli stać się dla swoich wychowanek/wychowanków przewodnikami po świecie uczuć, wspierającymi dzieci i młodzież w ich przeżywaniu bez dzielenia emocji na dobre i złe. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami.

 

Biogramy prowadzących:

Aleksandra Drzazga – nauczycielka, pedagożka teatru, trenerka, tutorka. Współtworzyła Program Klasy Aktywności Twórczej, gdzie przez 14 lat prowadziła autorskie zajęcia Wychowanie do Twórczości-teatr w publicznym gimnazjum w Bytomiu. Absolwentka Filologii Romańskiej i Reżyserii Teatru (dyplom we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych). Certyfikowana tutorka I stopnia Instytutu Tutoringu Szkolnego. Prowadzi własny projekt Teatr. Szkoła, czyli warsztaty z pedagogiki teatru dla klas 4-8 w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, wspiera w rozwoju nauczycieli i edukatorów. W codziennej pracy nauczyciela wspiera rozwój samodzielności myślenia i kreatywność .Od 2 lat jest tutorem młodzieży w ZSOT w Lublińcu. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jako tutorka, trenerka i autorka scenariuszy na portalu Teatroteka Szkolna. Obecnie prowadzi warsztaty w ramach projektu TEATR WSPIERA. Godzina wychowawcza z Teatroteką Szkolną.

Marta Gosecka – polonistka, kulturoznawczyni, instruktorka teatralna, pedagożka teatru Teatrze Współczesnym w Szczecinie, aktywistka miejska i edukatorka. Od 17 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się różnorodnością i otwartością. Prowadziła bartery młodzieży licealnej oparte na wymianie doświadczeń odbiorczych młodych widzów. Koordynatorka Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Zachodniopomorskie. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą uwagę przywiązuje do procesu twórczego, relacji i sprawczości. 18 lat była nauczycielką.

Pozostałe wydarzenia

Premiera "Pana Twardowskiego"

Premiera "Pana Twardowskiego"

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze aktywnie współpracują ze sobą od trzech lat na rzecz wspierania rozwoju najmłodszych mieszkańców naszego województwa.

SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY

SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY

Monodram Piotra Rowickiego w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej i reżyserii Anny Gryszkówny.

40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej

40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej

W ramach jubileuszowych 40. Gorzowskich Spotkań Teatralnych Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zrealizuje tzw. "moduł transformacji cyfrowej" w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa i udziałem Lubuskiego Kuratora Oświaty będzie realizował program pn. „Kupuj świadomie”.

OD-GŁOSY -  Słuchowisko

OD-GŁOSY - Słuchowisko

Widziałeś na żywo „radio” w  teatrze

Premiera spektaklu "Moja Abba"

Premiera spektaklu "Moja Abba"

W sobotę, 19 października 2024 roku o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy, odbędzie się premiera spektaklu „Moja ABBA” w reż. Tomasza Mana.

WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ

WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ

Lista osób zakwalifikowanych do grupy teatralno-filmowej:

40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

40. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Weekend seniora z kulturą w Teatrze Osterwy

Weekend seniora z kulturą w Teatrze Osterwy

Teatr nasz ma przyjemność włączyć się w tegoroczną edycję wyjątkowego projektu, jakim jest „Weekend Seniora z kulturą” - projektu którego głównym organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KOLEJNY BAL U STEFANII

KOLEJNY BAL U STEFANII

Na kolejny „Bal u Stefanii” zapraszamy w najbliższy piątek, 20 września do teatralnego ogrodu!

Nabór do młodzieżowej grupy teatralno-filmowej

Nabór do młodzieżowej grupy teatralno-filmowej

Interesuje Cię teatr i film? Szukasz sposobu, aby twórczo spędzić czas w towarzystwie ciekawych osób?

Kampania profilaktyczna

Kampania profilaktyczna

Teatr zagra 20 spektakli dla młodzieży w ramach miejskiej kampanii.

Premiera „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców”

Premiera „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców”

Premierą spektaklu „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców” gorzowski teatr rozpocznie sezon artystyczny.

LATO W TEATRZE

LATO W TEATRZE

Półkolonie wakacyjne Lato w teatrze pt. „Mój skarb”

SCENA LETNIA

SCENA LETNIA

XXII Gorzowski festiwal Teatrów Ogródkowych 28 czerwca-28 lipca

NOCNY SZLAK KULTURALNY

NOCNY SZLAK KULTURALNY

„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”.