KONTRAST A A A
KPO

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budowanie relacji w szkołach, pracować z emocjami dzieci i młodzieży, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać na co dzień o uważność w szkole. 

 

Wybraliśmy do pracy te obszary w szkole, które mają bezpośredni wpływ na dobrostan klasy oraz nauczyciela. Pedagogika teatru może je wspierać i pozwala przeprowadzać procesy edukacyjne w bezpiecznej i twórczej atmosferze. Praca w grupie, zabawa poprzez teatr, wspólna refleksja nad podejmowanymi działaniami dają młodzieży szansę na wzajemne poznanie się a wychowawcy możliwość przyjrzenia się całej klasie i każdemu z osobna.

 

Zapraszamy na dwa moduły:

 

  1. Teatr wspiera relacje – 5 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

  1. Teatr wspiera emocje – 12 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

Warsztaty są nieodpłatne, każdy uczestnik otrzyma dodatkowe materiały warsztatowe oraz certyfikat.

Można się zgłosić na jeden warsztat lub dwa.

 

Sposób zgłoszenia: telefonicznie pod nr tel. 95 728 99 49 – osoba do kontaktu Magdalena Bożek lub można wysłać informację na adres meilowy m.bozek@teatr-gorzow.pl.

 

Warsztat: TEATR WSPIERA RELACJE (4h)

Warsztat wspierający nauczycieli/-elki w projektowaniu oraz prowadzeniu procesów integracyjnych w ich klasach przy użyciu metod pedagogiczno-teatralnych, pozwalające  w atrakcyjny, ale i przemyślany sposób budować zespół klasowy, wspierać dobre relacje między uczniami/uczennicami oraz między nauczycielkami/nauczycielami  i społecznością klasową.

Warsztat: TEATR WSPIERA EMOCJE (4h)

Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek/nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich  do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Chcemy pomóc pedagogom w zrozumieniu i wyrażaniu ich własnych emocji, tak aby mogli stać się dla swoich wychowanek/wychowanków przewodnikami po świecie uczuć, wspierającymi dzieci i młodzież w ich przeżywaniu bez dzielenia emocji na dobre i złe. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami.

 

Biogramy prowadzących:

Aleksandra Drzazga – nauczycielka, pedagożka teatru, trenerka, tutorka. Współtworzyła Program Klasy Aktywności Twórczej, gdzie przez 14 lat prowadziła autorskie zajęcia Wychowanie do Twórczości-teatr w publicznym gimnazjum w Bytomiu. Absolwentka Filologii Romańskiej i Reżyserii Teatru (dyplom we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych). Certyfikowana tutorka I stopnia Instytutu Tutoringu Szkolnego. Prowadzi własny projekt Teatr. Szkoła, czyli warsztaty z pedagogiki teatru dla klas 4-8 w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, wspiera w rozwoju nauczycieli i edukatorów. W codziennej pracy nauczyciela wspiera rozwój samodzielności myślenia i kreatywność .Od 2 lat jest tutorem młodzieży w ZSOT w Lublińcu. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jako tutorka, trenerka i autorka scenariuszy na portalu Teatroteka Szkolna. Obecnie prowadzi warsztaty w ramach projektu TEATR WSPIERA. Godzina wychowawcza z Teatroteką Szkolną.

Marta Gosecka – polonistka, kulturoznawczyni, instruktorka teatralna, pedagożka teatru Teatrze Współczesnym w Szczecinie, aktywistka miejska i edukatorka. Od 17 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się różnorodnością i otwartością. Prowadziła bartery młodzieży licealnej oparte na wymianie doświadczeń odbiorczych młodych widzów. Koordynatorka Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Zachodniopomorskie. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą uwagę przywiązuje do procesu twórczego, relacji i sprawczości. 18 lat była nauczycielką.

Pozostałe wydarzenia

PUSTY BŁĘKIT

PUSTY BŁĘKIT

Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz Strefa 2B zapraszają na Gorzowskie Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca!

63. Międzynarodowy Dzień Teatru

63. Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca to dzień, w którym na całym świecie celebrujemy teatr – jego siłę, tradycję i znaczenie dla społeczeństwa.

FERDYDURKE

FERDYDURKE

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza na pierwszą w tym roku premierę sztuki Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.

III Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

III Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

Dziecięce podróże małe i duże

Młody Krytyk Teatralny

Młody Krytyk Teatralny

II Konkurs na recenzję teatralną spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza w okresie ferii zimowych na spektakle:

Świąteczne Życzenia

Świąteczne Życzenia

Szanowni Państwo,

Kolejna edycja Małej Reduty Osterwy dobiegała końca!

Kolejna edycja Małej Reduty Osterwy dobiegała końca!

Juliusz Osterwa, który jest patronem naszego teatru, obrał sobie za cel dotarcie ze sztuką do ludzi, którzy na co dzień nie mają dostępu do kultury. Warto zaznaczyć, że w maju tego roku obchodziliśmy setną rocznicę pierwszego wyjazdu „redutowców”.

Premiera "Pana Twardowskiego"

Premiera "Pana Twardowskiego"

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze aktywnie współpracują ze sobą od trzech lat na rzecz wspierania rozwoju najmłodszych mieszkańców naszego województwa.

SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY

SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY

Monodram Piotra Rowickiego w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej i reżyserii Anny Gryszkówny.

40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej

40. Gorzowskie Spotkania Teatralne- moduł transformacji cyfrowej

W ramach jubileuszowych 40. Gorzowskich Spotkań Teatralnych Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zrealizuje tzw. "moduł transformacji cyfrowej" w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

KOZIOŁEK MATOŁEK W KRAINIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa i udziałem Lubuskiego Kuratora Oświaty będzie realizował program pn. „Kupuj świadomie”.

OD-GŁOSY -  Słuchowisko

OD-GŁOSY - Słuchowisko

Widziałeś na żywo „radio” w  teatrze

Premiera spektaklu "Moja Abba"

Premiera spektaklu "Moja Abba"

W sobotę, 19 października 2024 roku o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy, odbędzie się premiera spektaklu „Moja ABBA” w reż. Tomasza Mana.

WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ

WYNIKI NABORU DO GRUPY TEATRALNO-FILMOWEJ

Lista osób zakwalifikowanych do grupy teatralno-filmowej:

40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

40.GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

40. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE