KONTRAST A A A

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budowanie relacji w szkołach, pracować z emocjami dzieci i młodzieży, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać na co dzień o uważność w szkole. 

 

Wybraliśmy do pracy te obszary w szkole, które mają bezpośredni wpływ na dobrostan klasy oraz nauczyciela. Pedagogika teatru może je wspierać i pozwala przeprowadzać procesy edukacyjne w bezpiecznej i twórczej atmosferze. Praca w grupie, zabawa poprzez teatr, wspólna refleksja nad podejmowanymi działaniami dają młodzieży szansę na wzajemne poznanie się a wychowawcy możliwość przyjrzenia się całej klasie i każdemu z osobna.

 

Zapraszamy na dwa moduły:

 

  1. Teatr wspiera relacje – 5 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

  1. Teatr wspiera emocje – 12 czerwca godz. 15.00 (Mała Scena Teatru im. J. Osterwy)

 

Warsztaty są nieodpłatne, każdy uczestnik otrzyma dodatkowe materiały warsztatowe oraz certyfikat.

Można się zgłosić na jeden warsztat lub dwa.

 

Sposób zgłoszenia: telefonicznie pod nr tel. 95 728 99 49 – osoba do kontaktu Magdalena Bożek lub można wysłać informację na adres meilowy m.bozek@teatr-gorzow.pl.

 

Warsztat: TEATR WSPIERA RELACJE (4h)

Warsztat wspierający nauczycieli/-elki w projektowaniu oraz prowadzeniu procesów integracyjnych w ich klasach przy użyciu metod pedagogiczno-teatralnych, pozwalające  w atrakcyjny, ale i przemyślany sposób budować zespół klasowy, wspierać dobre relacje między uczniami/uczennicami oraz między nauczycielkami/nauczycielami  i społecznością klasową.

Warsztat: TEATR WSPIERA EMOCJE (4h)

Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek/nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich  do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Chcemy pomóc pedagogom w zrozumieniu i wyrażaniu ich własnych emocji, tak aby mogli stać się dla swoich wychowanek/wychowanków przewodnikami po świecie uczuć, wspierającymi dzieci i młodzież w ich przeżywaniu bez dzielenia emocji na dobre i złe. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami.

 

Biogramy prowadzących:

Aleksandra Drzazga – nauczycielka, pedagożka teatru, trenerka, tutorka. Współtworzyła Program Klasy Aktywności Twórczej, gdzie przez 14 lat prowadziła autorskie zajęcia Wychowanie do Twórczości-teatr w publicznym gimnazjum w Bytomiu. Absolwentka Filologii Romańskiej i Reżyserii Teatru (dyplom we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych). Certyfikowana tutorka I stopnia Instytutu Tutoringu Szkolnego. Prowadzi własny projekt Teatr. Szkoła, czyli warsztaty z pedagogiki teatru dla klas 4-8 w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, wspiera w rozwoju nauczycieli i edukatorów. W codziennej pracy nauczyciela wspiera rozwój samodzielności myślenia i kreatywność .Od 2 lat jest tutorem młodzieży w ZSOT w Lublińcu. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jako tutorka, trenerka i autorka scenariuszy na portalu Teatroteka Szkolna. Obecnie prowadzi warsztaty w ramach projektu TEATR WSPIERA. Godzina wychowawcza z Teatroteką Szkolną.

Marta Gosecka – polonistka, kulturoznawczyni, instruktorka teatralna, pedagożka teatru Teatrze Współczesnym w Szczecinie, aktywistka miejska i edukatorka. Od 17 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się różnorodnością i otwartością. Prowadziła bartery młodzieży licealnej oparte na wymianie doświadczeń odbiorczych młodych widzów. Koordynatorka Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Zachodniopomorskie. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą uwagę przywiązuje do procesu twórczego, relacji i sprawczości. 18 lat była nauczycielką.

Pozostałe wydarzenia

ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"

ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"

Drodzy Widzowie!

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Podczas tegorocznej edycji  „Święta Ulicy Teatralnej” odbędzie się także specjalne zwiedzanie Teatru im. J. Osterwy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ

11 maja w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się „Święto ulicy Teatralnej”, czyli coroczny festyn kulturalno-rozrywkowy organizowany w przestrzeni ulicy Teatralnej przez instytucje gorzowskie, które mają przy niej swoją siedzibę:

II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

My to znaczy Ja i Ty I już zawsze na zawsze

Miasto Mieszkańcom

Miasto Mieszkańcom

1, 2, 3 maja o godz. 18.00 w ramach "Majówki" zagramy dla Państwa spektakl pt. "Zemsta" w reż. Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego .

„NIGDY ZAWSZE TERAZ” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA 2024

„NIGDY ZAWSZE TERAZ” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA 2024

26 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich miłośników tańca i teatru na spektakl "Nigdy zawsze teraz", którym będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca.

ORĘDZIE NA 62. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

ORĘDZIE NA 62. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W tym roku autorem orędzia jest norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jon Fosse.

"My i oni" w ramach współpracy z ROPS-em

"My i oni" w ramach współpracy z ROPS-em

W ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze przygotowujemy na Scenie Kameralnej spektakl pt. „My i oni” inspirowany legendarnym albumem zespołu Pink Floyd – „Th Dark Side of the Moon”.

Premiera "Wiśniowego sadu"

Premiera "Wiśniowego sadu"

22 marca w gorzowskim teatrze odbędzie się premiera sztuki Antoniego Czechowa „Wiśniowy sad”.

Dzień kobiet w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Dzień kobiet w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Koncert przygotowany z myślą o kobietach… koncert o zapachu pomarańczy.

Walentynki w teatrze

Walentynki w teatrze

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. z okazji walentynek zaprezentuje aż trzy spektakle „Na pełnych obrotach” w reż. Tomasza Dutkiewicza.

FERIE ZIMOWE

FERIE ZIMOWE

Zimowe ferie w mieście też mogą być ciekawe! ​​​​​​​Jedną z możliwości dobrze spędzonego czasu może być wizyta w teatrze. Dlatego mamy dla Was propozycję.

Zmiana Terminu prezentacji spektaklu "Nowy wspaniały świat"

Zmiana Terminu prezentacji spektaklu "Nowy wspaniały świat"

Drodzy Widzowie,

KIEDY ANIOŁOWIE SCHODZĄ NA ZIEMIĘ

KIEDY ANIOŁOWIE SCHODZĄ NA ZIEMIĘ

Widowisko Bożonarodzeniowe Lwowskiego Teatru Woskresinnia, które odbędzie się w Gorzowie Wlkp. 10 grudnia z okazji otwarcia hali sportowej Arena

Premiera "Nowy wspaniały świat"

Premiera "Nowy wspaniały świat"

1 grudnia gorzowska scena przeżywać będzie kolejną premierę tego sezonu.

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Przedstawiamy Państwu program 39. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.