KONTRAST A A A

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Spektakl zrealizowany jest zgodnie z trendami panującymi obecnie w teatrze „współczesnym”.

Ascetyczna wielofunkcyjna scenografia przenosi nas na ulice dawnego Budapesztu z czasów Ernesta Nemeczka. Muzyka Franciszka Liszta i obrazy znanych węgierskich malarzy dopełniają edukacyjny charakter spektaklu.
Powieść została napisana w 1907 r., a jej pierwsze wydanie ukazało się w roku 1912. Została przetłumaczona na wszystkie europejskie języki, doczekała się także ekranizacji.

Molnar porusza w powieści problem poszanowania przez młodych ludzi wartości takich jak: patriotyzm, wierność, honor i uczciwość. Chłopcy poprzez zabawę uczą się szlachetności oraz lojalności wobec przyjaciół. Potępiają zdradę, szanują pokonanych w uczciwej walce. Przygody, jakich doświadczają podczas walki o Plac, oduczają ich pochopnych ocen, wpajają zasady solidarności i koleżeństwa.

W przygodach chłopców z Placu Broni można odnaleźć niepokoje młodych mieszkańców Budapesztu z czasów młodości autora, a także jego własne przeżycia z lat dorastania.

Reżyseria: Cezary Żołyński

Występują: Adrianna Góralska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok/Joanna Ginda, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Bartosz Bandura, Jarosław Książek, Jan Mierzyński, Krzysztof Tuchalski

Czas trwania: 90 min. (z przerwą)

Galeria