KONTRAST A A A

CHODŹ NA SŁÓWKO

CHODŹ NA SŁÓWKO

CHODŹ NA SŁÓWKO

Kup bilet

Toperz dokleja Kuli dziób z plasteliny, żeby stała się prawdziwą kurą.

Sam chciałby być przynajmniej „taktoperzem", który jest jedynym słusznym przeciwieństwem nietoperza – tak jak „dźwiedź" przeciwieństwem niedźwiedzia, a „takbo" – nieba. Toperz cierpi, bo czuje się niekompletny i bezsensowny. Oboje zostali wymyśleni przez małą dziewczynkę, która nie umie jeszcze mówić. Postanawiają zaczerpnąć języka w tej sprawie. W tym celu udają się do Logopeda i Języka Polskiego, któremu pokazują swoje języki, by postawił diagnozę i dał im brakujące słowa. Język Polski też ma swoje problemy – w szkołach wszyscy traktują go jak przedmiot. Przy okazji poznają też Brzydkie Słowo. Kula dowiaduje się, co znaczy być prawdziwą kurą – gadać po wieśniacku i nic nie rozumieć, a taka tożsamość nie do końca jej odpowiada... Dowcipny tekst Maliny Prześlugi o kreatywności, wyobraźni i akceptacji siebie.

żródło: Agencja Dramatu i Teatru "Adit"

Autor - Malina Prześluga
Reżyseria - Jerzy Moszkowicz
Scenografia – Joanna Sapkowska
Muzyka – Marek Zalewski
Choreografia, ruch Sceniczny – Bartosz Bandura

Asyst. reżysera - Beata Chorążykiewicz
Insp. – sufler – Beata Chorążykiewicz
 

Występują:

Bartosz Bandura
Marta Karmowska
Magdalena Kasperowicz

Pianista: Marek Zalewski/Tymoteusz Zalewski

Premiera 13 maja 2023

Scena Kameralna

Prawa autorskie Autora do w/w sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru Adit

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska

Recenzje:

Sam i kula, czyli impresje gorzowskie - Andrzej Lis