KONTRAST A A A
KPO

NIGDY ZAWSZE TERAZ

NIGDY ZAWSZE TERAZ

NIGDY ZAWSZE TERAZ

Kup bilet

Spektakl jest autorskim pomysłem grupy Strefa 2B, która od 2020 roku działa przy naszym teatrze.

Tworzą ją pasjonaci ruchu i teatru poszukujący własnego stylu wypowiedzi artystycznej oraz cielesnej eksploracji poprzez ruch, świadomość ciała, improwizację i obecność sceniczną.

Kiedy dziecko było dzieckiem
Nie wiedziało, że jest dzieckiem.
Nie miało zdania o czymkolwiek,
Nie miało przyzwyczajeń
I nie robiło min, gdy je fotografowano.

W dzieciństwie marzymy o tym, by dorosnąć, po czym często wracamy do czasów młodzieńczych lat. Wspomnienia ukształtowane w nas za maleńkości budują wzorce, rozwijają tożsamość i warunkują nasze późniejsze życie. Dziecięce sekrety stają się początkiem kształtowania osobistej drogi. Przeszłość, jaką w sobie nosimy - często nie znajduje ujścia. Czy dziś, pomimo upływu czasu, postrzegamy siebie inaczej? Czym jest poczucie własnej odrębności? "Nigdy zawsze teraz" to podróż w czasie prosto na podwórko i próba konfrontacji ze stłumionym, minionym "ja".

Reżyseria, koncept, ruch, opracowanie muzyczne: Bartosz Bandura

Występują: Paulina Beker, Emilia Bergandy, Ewelina Chruścińska-Jackowiak, Anna Gos, Klaudia Dola, Katarzyna Kaliciak,  Wiktoria Łukasik, Marta Karmowska, Marta Kołosowska, Maja Powalska, Natalia Skubiszyńska, Patryk Strzykała, Ewa Wardzała.

W spektaklu usłyszymy utwór Natalii Przybysz pt. "Dzieci malarzy" w wykonaniu i interpretacji Magdaleny Kasperowicz (aranżacja: Tom Ogrodnik) oraz wiersz Petera Handke "Oda do dzieciństwa" w wykonaniu i interpretacji Marka Walczaka.

Strefa 2B posiada w swoim dorobku m.in. premierę spektaklu "Znam ciebie za mało" oraz "Schować w oku" czy udział w teledysku „Zbyt dobrze ci idzie” autorstwa Błażeja Króla. Grupa wystąpiła na takich festiwalach, jak "Żywiec Męskie Granie", międzynarodowym festiwalu sztuki audiowizualnej "Lightsberg" (2021) i zielonogórskim MOVE Festival. Więcej na fb.com/strefa2b

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2024.

Spektakl od 15 lat

Patronem akcji tańczMY jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca