KONTRAST A A A

NIGDY ZAWSZE TERAZ

NIGDY ZAWSZE TERAZ

NIGDY ZAWSZE TERAZ

Kup bilet

Spektakl jest autorskim pomysłem grupy Strefa 2B, która od 2020 roku działa przy naszym teatrze.

Tworzą ją pasjonaci ruchu i teatru poszukujący własnego stylu wypowiedzi artystycznej oraz cielesnej eksploracji poprzez ruch, świadomość ciała, improwizację i obecność sceniczną.

Kiedy dziecko było dzieckiem
Nie wiedziało, że jest dzieckiem.
Nie miało zdania o czymkolwiek,
Nie miało przyzwyczajeń
I nie robiło min, gdy je fotografowano.

W dzieciństwie marzymy o tym, by dorosnąć, po czym często wracamy do czasów młodzieńczych lat. Wspomnienia ukształtowane w nas za maleńkości budują wzorce, rozwijają tożsamość i warunkują nasze późniejsze życie. Dziecięce sekrety stają się początkiem kształtowania osobistej drogi. Przeszłość, jaką w sobie nosimy - często nie znajduje ujścia. Czy dziś, pomimo upływu czasu, postrzegamy siebie inaczej? Czym jest poczucie własnej odrębności? "Nigdy zawsze teraz" to podróż w czasie prosto na podwórko i próba konfrontacji ze stłumionym, minionym "ja".

Reżyseria, koncept, ruch, opracowanie muzyczne: Bartosz Bandura

Występują: Paulina Beker, Emilia Bergandy, Ewelina Chruścińska-Jackowiak, Anna Gos, Klaudia Dola, Katarzyna Kaliciak,  Wiktoria Łukasik, Marta Karmowska, Marta Kołosowska, Maja Powalska, Natalia Skubiszyńska, Patryk Strzykała, Ewa Wardzała.

W spektaklu usłyszymy utwór Natalii Przybysz pt. "Dzieci malarzy" w wykonaniu i interpretacji Magdaleny Kasperowicz (aranżacja: Tom Ogrodnik) oraz wiersz Petera Handke "Oda do dzieciństwa" w wykonaniu i interpretacji Marka Walczaka.

Strefa 2B posiada w swoim dorobku m.in. premierę spektaklu "Znam ciebie za mało" oraz "Schować w oku" czy udział w teledysku „Zbyt dobrze ci idzie” autorstwa Błażeja Króla. Grupa wystąpiła na takich festiwalach, jak "Żywiec Męskie Granie", międzynarodowym festiwalu sztuki audiowizualnej "Lightsberg" (2021) i zielonogórskim MOVE Festival. Więcej na fb.com/strefa2b

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2024.

Spektakl od 15 lat

Patronem akcji tańczMY jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca