KONTRAST A A A

PRZYPŁYW

PRZYPŁYW

PRZYPŁYW

Kup bilet

Choć nie wiemy, co przyniesie - wyczekujemy. Wyczekujemy siebie. Gdy tylko się zdarzy, bębnią nam serca i trwamy, głęboko w siebie zapatrzeni.

Trwamy, choć unosimy się i opadamy, zbliżamy się i oddalamy. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, co tak cicho i spokojnie brnie w naszym kierunku? Dlaczego potrzebie bliskości towarzyszy strach? Czy potrafimy wyczuć, że niebawem na zawsze wstrzymamy oddech? A może to po raz kolejny wielki i obojętny świat wzruszy ramionami? Minimalistyczna i subtelna opowieść skupiona na obserwacji dwojga ludzi. "Przypływ" to oniryczna historia pewnej miłości, która wydarzyła się gdzieś pomiędzy tajemnicą nocy, a ciężkim i czarnym powietrzem poranka.

Występują: Magdalena Dwurzyńska, Marta Karmowska, Marzena Wieczorek, Bartosz Bandura, Artur Nełkowski i Oliwer Witek.

Spektakl powstał w ramach sceny inicjatyw aktorskich. Za koncept, ruch oraz scenariusz odpowiada Bartosz Bandura. Konsultacji reżyserskich udzielił aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie, reżyser i wykładowca krakowskiej uczelni teatralnej - Błażej Peszek, który jednocześnie objął projekt opieką artystyczną. Za muzykę odpowiada Tom Ogrodnik, a za video - Grzegorz Mielczarek. Usłyszymy również utwór do słów Władysława Broniewskiego w aranżacji D. Maternika.

autor fotografii: Wojciech Roeding

 

SCENA KAMERALNA

czas trwania: 60 min