KONTRAST A A A

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

SCHOWAĆ W OKU

"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"

Codziennie gubimy się i odnajdujemy na nowo w świecie, który się kończy. Poszukujemy życia, uczymy się żyć. Śnimy szalone sny, w których upajamy się szczęściem. Widzimy nieulotne i zdajemy sobie sprawę, że gdy mrugną powieki - zniknie to, co najcenniejsze. A jeśli widzimy się po raz ostatni?

"ona prosi - schowaj mnie w oku
w dłoni w ramionach
zawsze byliśmy razem.
nie możesz mnie teraz opuścić."

Z. Herbert U wrót doliny (frag.)

"Schować w oku" to próba konstrukcji świata wywiedzionego ze słowa, opowiadana ruchem i tańcem.  Inspiracją do powstania przedstawienia było spotkanie artystów, którzy w rzeczywistości nigdy się nie spotkali, ale w Gorzowie ślad po nich pozostał: Zbigniew Herbert i Witold Lutosławski. W spektaklu usłyszymy – odkryty w 2013 r. w zasobach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie – utwór autorstwa Witolda Lutosławskiego w wykonaniu Dominika Strycharskiego, kompozytor oraz laureat Paszportu Polityki. Zaproszenie do spektaklu przyjął również wybitny polski aktor teatralny i filmowy, Jan Peszek.

Występują: Paulina Bandura, Paulina Beker, Emilia Bergandy, Ewelina Chruścińska-Jackowiak, Klaudia Dola, Anna Gos, Katarzyna Kaliciak, Marta Karmowska, Marta Kołosowska, Wiktoria Łukasik, Maja Powalska, Natalia Skubiszyńska, Patryk Strzykała, Ewa Wardzała.

Reżyseria, ruch, koncept: Bartosz Bandura
Muzyka: Daniel Maternik
Narrator: Jan Peszek

Autorka plakatu: Żaneta Karg

czas trwania: ok. 50 minut

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.