KONTRAST A A A

STILON NAJLEPSZY ZE ŚWIATÓW

STILON NAJLEPSZY ZE ŚWIATÓW

STILON NAJLEPSZY ZE ŚWIATÓW

Stilon – najlepszy ze światów” to opowieść o mieście, o Gorzowie Wielkopolskim, dla której inspiracją stały się dzieje Stilonu, największej w regionie fabryki.


Spektakl pokazuje na pół realną, na pół zmyśloną opowieść o ludzkiej zbiorowości, rzuconej w konkretny moment historii miasta. Opowieść, w której radość będzie przeplatać się z goryczą, a śmiech z refleksją. Narratorem tej miejskiej ballady jest chór przybłędów, z których każdy kolejny będzie wiedział lepiej „jak to naprawdę było”. To oni przeprowadzą nas wspólnie przez historię bohaterów, zarysowanych z realnych życiorysów dawnych stilonowców.
„Stilon…” to kolejny lokalny spektakl w reżyserskim dorobku Jacka Głomba – twórcy, który niezaprzeczalnie wiedzie prym w opowiadaniu na scenie historii konkretnych miejsc i ich mieszkańców. Doświadczony reżyser i jego współpracownicy dają gwarancję na powstanie opowieści dotkliwej i wzruszającej. Do współpracy nad spektaklem Jacek Głomb zaprosił Małgorzatę Bulandę, Bartka Straburzyńskiego i Witolda Jurewicza.
Przedstawienia „Stilonu…” grane będą w byłym Domu Kultury „Chemik” (obecnie mieści się tam Miejskie Centrum Kultury) co jeszcze mocniej zwiąże naszą opowieść z miastem.

Premiera 12 marca 2016 r. godz. 19.00 Miejskie Centrum Kultury
autor: Katarzyna Knychalska
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Bartosz Straburzyński
ruch sceniczny: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska
asystent reżysera: Beata Chorążykiewicz

Obsada:
Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Karolina Miłkowska –Prorok
Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Bożena Pomykała-Kukorowska, Michał Anioł, Bandura Bartosz, Jan Mierzyński, Nełkowski Artur
Tuchalski Krzysztof, Monika Szomko (gościnnie)