KONTRAST A A A

ŚWIECIE NASZ

ŚWIECIE NASZ

ŚWIECIE NASZ

Kup bilet

Ten spektakl był moim marzeniem od lat. Wychowałem się na piosenkach Marka Grechuty, to one ukształtowały moją wrażliwość.

"Wiedziałem, że kiedyś go zrobię. W tym spektaklu nie ma jakiejś wyraźnej fabuły, ale jest rodzaj impresji. Piosenki Grechuty to przede wszystkim piękna poezja. Grechuta śpiewał Gałczyńskiego, Mickiewicza, sam też był świetnym poetą. A ponieważ dobra poezja jest uniwersalna i dotyczy kondycji człowieka - kondycji moralnej, kondycji świata - to w tym czasie te piosenki okazały się szczególnie aktualne. Wiele fragmentów wydaje się napisanych na ten czas, który teraz mamy.

Zespół gorzowskiego teatru znam bardzo dobrze, zrealizowałem tu już trzy przedstawienia. Wiedziałem, że będzie idealny do stworzenia i tego projektu. Z tej realizacji jestem również bardzo zadowolony. Mam wielką nadzieję, że te uczucia podzieli również publiczność."

Artur Barciś

Reżyseria i scenariusz – Artur Barciś

Scenografia i kostiumy - Tatiana Kwiatkowska

Choreografia – Agnieszka Błaszkowska

Multimedia  -  Franciszek Barciś

Kierownictwo muzyczne - Marek Zalewski  

Reżyseria światła – Monika Sidor

Asyst. reżysera  - Mikołaj Kwiatkowski

 

Michał Anioł
Justyna Jeleń

Marta Karmowska

Mikołaj Kwiatkowski

Anna Łaniewska

Jan Mierzyński

Edyta Milczarek

Artur Nełkowski

Joanna Rossa

Marzena Wieczorek

Zespół  muzyczny: Marek Zalewski, Arkadiusz Malinowski/ Paweł Czyrka, Mariusz Lipiński, Daniel Maternik, Patrycja  Kałużna,  Mariusz Nowaczyński

 

czas trwania: 1h 35 min /z przerwą/

 

Spektakl zrealizowano dzięki  wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19