Czym jest skarb? Jaką może przybrać formę? Czy istnieją skarby niematerialne? Jak je możemy znaleźć? Czy w ogóle szukamy skarbów w codziennym życiu? Czy je znajdujemy? Chwalimy się nimi? Czy ukrywamy przed światem? Chcemy, aby to kluczowe dla naszych działań słowo zainspirowało uczestników do rozmyślań nad jego znaczeniem, rozpaliło emocje, ekscytacje, radości oraz pasje twórczych poszukiwań. Zaprosimy dzieci do dwutygodniowej teatralnej podróży, w trakcie której stworzą własną definicję skarbu. Definicję, która będzie wyrażała się poprzez ruch, obraz, słowo, dźwięk i będzie wynikiem dziecięcych eksperymentów oraz doświadczeń w świecie sztuki i relacji międzyludzkich. W trakcie warsztatów aktorskich, muzycznych, tanecznych i plastycznych, spróbujemy połączyć słowo z obrazem, dźwięk z ruchem, słowo z dźwiękiem, obraz z ruchem. Będziemy budować teatralny świat pełen dziecięcych skarbów - skrywanych i odkrywanych tajemnic. W rezultacie wspólnych doświadczeń i poszukiwań powstanie poetycki spektakl o wakacyjnym tytule "Mój skarb".
Termin i dokładne miejsce prowadzenia warsztatów: 15-27 lipca 2024, Teatr im. J. Osterwy (Scena Kameralna) . Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 i w soboty w godz. 11.00-13.00.
Data, godzina i miejsce pokazu: 26 lipca godz. 13.00 Duża Scena Teatru im. J. Osterwy – pokaz otwarty dla publiczności, miejsca niebiletowane.
Liczba i wiek osób uczestniczących: 30 dzieci w wieku 8-12 lat
Instruktorzy: Bartosz Bandura, Kamila Pietrzak – Polakiewicz, Agnieszka Kowalska – Kucharczyk, Sylwia Radziwanowska
Koordynatorka i dane kontaktowe (telefon i e-mail): Magdalena Bożek, tel. 957289949, m.bozek@teatr-gorzow.pl
Odpłatność za cały cykl warsztatów wynosi 150 zł
Włatę za pólkolenie nalży dokonać przelewem na konto 38 1240 6494 1111 0010 5171 2801 wpisując w tytule przelewu: Opłata za Lato w teatrze oraz imię i nazwisko dziecka, którego dotyczy opłata
Uczestnicy zajęć mają zapewniony w trakcie dnia warsztatowego jeden ciepły posiłek, a także ubezpieczenie NNW.
Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić kartę kwalifikacyjną dla uczestnika
(Załącznik nr 1). Dodatkowo, bardzo prosimy, aby dzieci przygotowały pracę plastyczną (dowolny format i technika) lub napisały kilka zdań na temat „Mój skarb”. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Wydrukowaną i wypełnioną kartę oraz pracę dziecka należy złożyć w dniach 1- 3 lipca w godz. od 7.30 do 15.00 w sekretariacie teatru koordynatorce projektu.
Ogłoszenie wyników naboru 5 lipca – lista osób zakwalifikowanych będzie dostępna u koordynatorki projektu.
Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!
W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!
Więcej informacji na temat programu na:
www.facebook.com/programLatowteatrze
https://www.facebook.com/instytutteatralny
Patronat medialny
Nazwa | Rozmiar załącznika |
---|---|
karta kwalifikacyjna 2024.doc kliknij, aby pobrać | 154 Kb |
KOLEJNY BAL U STEFANII
Na kolejny „Bal u Stefanii” zapraszamy w najbliższy piątek, 20 września do teatralnego ogrodu!
Nabór do młodzieżowej grupy teatralno-filmowej
Interesuje Cię teatr i film? Szukasz sposobu, aby twórczo spędzić czas w towarzystwie ciekawych osób?
Kampania profilaktyczna
Teatr zagra 20 spektakli dla młodzieży w ramach miejskiej kampanii.
Premiera „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców”
Premierą spektaklu „Nieobecny_24. Kilka scen z życia rodziców” gorzowski teatr rozpocznie sezon artystyczny.
SCENA LETNIA
XXII Gorzowski festiwal Teatrów Ogródkowych 28 czerwca-28 lipca
NOCNY SZLAK KULTURALNY
„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”.
Dzień Dziecka w Teatrze Osterwy
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy Dzień Dziecka w teatrze.
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Wspólnie z Instytutem Teatralnym zapraszamy w czerwcu nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych na nieodpłatne warsztaty pn. Teatr wspiera.
ODWOŁANY SPEKTAKL "NA PEŁNYCH OBROTACH"
Drodzy Widzowie!
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Podczas tegorocznej edycji „Święta Ulicy Teatralnej” odbędzie się także specjalne zwiedzanie Teatru im. J. Osterwy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ
11 maja w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się „Święto ulicy Teatralnej”, czyli coroczny festyn kulturalno-rozrywkowy organizowany w przestrzeni ulicy Teatralnej przez instytucje gorzowskie, które mają przy niej swoją siedzibę:
II Lubuski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
My to znaczy Ja i Ty I już zawsze na zawsze
Miasto Mieszkańcom
1, 2, 3 maja o godz. 18.00 w ramach "Majówki" zagramy dla Państwa spektakl pt. "Zemsta" w reż. Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego .
„NIGDY ZAWSZE TERAZ” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA 2024
26 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich miłośników tańca i teatru na spektakl "Nigdy zawsze teraz", którym będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca.
ORĘDZIE NA 62. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
W tym roku autorem orędzia jest norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jon Fosse.
"My i oni" w ramach współpracy z ROPS-em
W ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze przygotowujemy na Scenie Kameralnej spektakl pt. „My i oni” inspirowany legendarnym albumem zespołu Pink Floyd – „Th Dark Side of the Moon”.