„– Grasz w zielone?
– Gram!
–Masz zielone?
–Mam!”
Powyższe słowa z dziecięcej zabawy będą inspiracją uczestników warsztatów do tworzenia spektaklu teatralnego. Wyrażenia z rymowanki będą znakiem, zaklęciem, zapowiedzią przejścia ze świata rzeczywistego w świat fantazji i dziecięcej wyobraźni. W projekcie w ramach czterech cykli warsztatowych uczestnicy będę poznawać środki artystyczne: aktorskie, taneczne, muzyczne i scenograficzne. Głównymi formami pracy z dziećmi będą zabawy integrujące, współdziałanie w grupie, obserwacje, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie. Ćwiczenia i zabawy z zakresu techniki dramy, impro, tańca, muzyki, pracy z głosem i słowem. Projekt będzie łączył w sobie takie elementy jak zabawa („gra”), podmiotowość („my”), natura i ekologia („zielone”).
Uczestnicy: 30 dzieci w wieku 8-12 lat
Termin i dokładne miejsce prowadzenia warsztatów: 14-26 sierpnia (włącznie z sobotami oraz 15 sierpnia) 2023 r., w godz. od 9.00 do 15.00, Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy
Pokaz finałowy: 26 sierpnia godz. 14.00 Duża Scena im. I. i T. Byrskich w Teatrze im. J. Osterwy
Koordynator, osoba do kontaktu: Magdalena Bożek, tel. 95 728 99 49, e-meil m.bozek@teatr-gorzow.pl
Zajęcia są nieodpłatne.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić kartę kwalifikacyjną i odpowiednie zgody (Załącznik nr 1) Dodatkowo, bardzo prosimy, aby dzieci przygotowały pracę plastyczną (dowolny format i technika) lub napisały kilka zdań na temat swojego najbardziej oryginalnego, ciekawego lub zabawnego skojarzenia z kolorem zielonym.
Dokumenty oraz prace dziecka należy złożyć do 3 sierpnia do godz. 14.00 w sekretariacie teatru u koordynatora projektu.
Ogłoszenie wyników naboru 4 sierpnia – lista osób zakwalifikowanych będzie dostępna u koordynatora projektu.
OPIS PROGRAMU LATO W TEATRZE 2023
Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!
W aktualnej 16. edycji programu dofinansowanie otrzymało 36 ośrodków z całej Polski – 20 organizacji pozarządowych i 16 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie w ramach niego w 2023 roku przyznano 6 ośrodkom.
Więcej informacji na temat programu na:
www.facebook.com/programLatowteatrze
LATO W TEATRZE 2023 organizują:
W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Dom Kultury w Strzelnie+Stowarzyszenie "Ecce Homo"
Fundacja KONTRA/BANDA+Fundacja #wszystkierodzajeteatru
Fundacja Teatr Latarnia+Fundacja Teatr Łątek
Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej+Stowarzyszenie Rodziców TU
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"+Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu+Chełmiński Dom Kultury
W ramach modułu LATO W TEATRZE
Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie, Fundacja „Kocham Dębniki”, Fundacja "Pracownia Inspiracji Społecznych", Fundacja "Teatr Układ Formalny", Fundacja Hydro-polis, Fundacja Inexkult, Fundacja Jak Drzewiej Bywało, Fundacja Plenerownia, Fundacja Przepływy, Fundacja Strefa Dorastania, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Koło Gospodyń Wiejskich "Urzeczanki" we wsi Coniew, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Ósmego Dnia, Towarzystwo Miłośników Ponikwi
Nazwa | Rozmiar załącznika |
---|---|
Karta kwalifikacyjna.pdf kliknij, aby pobrać | 139.31 Kb |
Regulamin półkolonii.pdf kliknij, aby pobrać | 425.29 Kb |
39. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE
Przedstawiamy Państwu program 39. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.
Bal u Stefanii
Z okazji przydającego we wrześniu Światowego Dnia Nosorożca Miasto Gorzów wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy ponownie zapraszają na wyjątkowy Bal u Stefanii.
Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie
To kolejna premiera tego sezonu w gorzowskim teatrze.
Inauguracja sezonu
Premierą farsy Dereka Benfielda Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. inauguruje sezon artystyczny
Finał sezonu artystycznego z „Juliuszem” dla najpopularniejszego aktora
Sezon artystyczny w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wieńczy uroczysta gala,
Finał konkursu „Młody Krytyk Teatralny”
Konkurs na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim "Zemsta" w reż. A. Ozgi został rozstrzygnięty.
SCENA LETNIA 2023
XXI GORZOWSKI FESTIWAL TEATRÓW OGRÓDKOWYCH
Współpraca popłaca
Jak niewiele czasu potrzeba, by stworzyć coś pięknego i wyposażyć dzieci w niezapomniane wspomnienia.
Pchła Szachrajka - premiera
3 czerwca premiera sztuki pt. "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy
Premiera "Chodź na słówko"
13 maja premiera sztuki Maliny Prześlugi "Chodź na słówko" w reż. Jerzego Moszkowicza
Schować w oku
"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"
Miasto Mieszkańcom
2 i 3 maja o godz. 17.00 zagramy dla Państwa spektakl pt. "Balladyna" w reż. Pawła Paszty. Wydarzenia prezentowane będą w ramach finansowanej z budżetu miasta Gorzowa akcji Miasto Mieszkańcom.
Kasa teatru
Szanowni Państwo!
SCHOWAĆ W OKU
"Schować w oku - Gorzowskie obchody. Międzynarodowego Dnia Tańca"
Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023
International Theatre Institute ITI - World Organization for the Performing Arts ogłasza Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2023 (27 marca). Jego autorką w tym roku jest egipska aktorka Samiha Ayoub.
"Antologia Dramatu Lubuskiego"
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spotkanie promujące książkę dr. Andrzeja Bucka pt. „Antologia dramatu lubuskiego".